Pomysły białostockich gimnazjalistów na promocję prezydencji

2011.05.26 00:00
W jaki sposób rozpropagować wiedzę o polskiej prezydencji w Unii Europejskiej? Poprzez koncerty, festyny, ulotki, gadżety, a nawet śpiewając piosenki. Takie formy wybrali białostoccy gimnazjaliści w ramach ogólnopolskiego konkursu. Teraz najlepsze projekty będą walczyły o laury w Warszawie.
Pomysły białostockich gimnazjalistów na promocję prezydencji
Fot: MASZ-MEDIA
Dwie zwycięskie grupy oraz koordynatorki projektu. Od lewej: Justyna Zakrzewska, Karolina Laskowska

Zwycięskie projekty przedstawiły uczennice klas trzecich gimnazjum. Jedna grupa zaproponowała ulotki i plakaty propagujące wiedzę o Unii, druga - pomysł na festyn promocyjny.

- Na początku opracowałyśmy ankietę, którą rozdałyśmy w szkole, znajomym, a także rodzinie. W ten sposób dowiedziałyśmy się, jaki jest stan wiedzy Polaków na temat prezydencji - wyjaśnia Adrianna Truszkowska z klasy 3a.
Na tej podstawie dziewczyny przygotowały ulotki oraz naklejki, które rozdawały m.in. na ulicach miasta. Druga zwycięska grupa miała zupełnie inny pomysł.

- Wymyśliłyśmy festyn promocyjny, zastanowiłyśmy się jak mogłaby wyglądać oprawa takiej imprezy i do niej przygotowałyśmy plakat oraz ulotki - wyjaśnia Julia Giedzicz, uczennica klasy 3 gimnazjum. Dziewczęta przygotowały również wstępny kosztorys takiej imprezy i stronę internetową: www.prezydencja-eu.blog.onet.pl. - Pomyślałyśmy, że to lepiej niż ulotki dotrze do ludzi - dodaje Karolina Laskowska, współautorka projektu.

Najlepsze prace białostockich uczniów zostaną teraz wysłane do Warszawy, gdzie jury wyłoni zwycięzców z całego kraju.

- Jeżeli to będzie któraś z naszych grup to 17 czerwca pojedziemy do stolicy na uroczyste wręczenie nagród oraz zwiedzanie Sejmu - dodaje Justyna Zakrzewska.

MAG

1216 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39