Ponad 100 mieszkań komunalnych. Podpisano umowę na budowę kolejnych budynków

2015.06.18 00:00
W Białymstoku powstanie 101 nowych mieszkań komunalnych za 11,5 mln zł. Zarząd Mienia Komunalnego w Białymstoku podpisał właśnie umowę na budowę dwóch kolejnych budynków mieszkalnych przy ul. Bema.
Ponad 100 mieszkań komunalnych. Podpisano umowę na budowę kolejnych budynków
Fot: UM Białystok/Dawid Gromadzki
Budynki komunalne przy ul. Bema

– Umowa podpisana, wykonawca może więc przystępować do pracy – mówi Rafał Rudnicki, zastępca prezydenta Białegostoku. – Zależy nam na tym, aby budynki były gotowe do końca 2016 r. Po to, aby jak najszybciej mogły zacząć służyć mieszkańcom naszego miasta.

W ciągu 10 dni od podpisania umowy wykonawcy zostanie przekazany plac budowy. Nowe bloki to kolejne realizacje na osiedlu Bema, gdzie docelowo ma powstać 15 komunalnych bloków, w których znajdzie się około 900 mieszkań. Do zagospodarowania jest tu osiem hektarów gruntu, na których, oprócz nowych dróg, ma zostać zbudowane przedszkole i żłobek. Obecnie kończą się prace przy budynku A z 70 mieszkaniami.

Nowe bloki wybuduje firma SKANSKA S.A., która złożyła najkorzystniejszą ofertę. Pierwotnie szacowana kwota zarezerwowana na budowę tych dwóch bloków komunalnych wynosiła ok. 16 mln zł. Wykonawca wybuduje je za 11,5 mln zł. Do przetargu zgłosiło się 12 firm.

Zarząd Mienia Komunalnego przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej na pozostałe budynki. Realizacja trzech pierwszych była możliwa dzięki dofinansowaniu z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości ok. 8 mln zł.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1200 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39