POLECAMY
Z początkiem lipca wystartował kolejny etap ogólnopolskiej kampanii społecznej "Ciśnienie na życie". Przez dwa dni specjalnie przystosowany tir, w którym chętni mogli bezpłatnie sprawdzić swoje ciśnienie krwi, był w Białymstoku.
W pierwszym tygodniu tir kampanii społecznej "Ciśnienie na życie" odwiedził mieszkańców Białegostoku, Elbląga i Olsztyna. Z bezpłatnych badań skorzystało ponad 1800 osób. Wyposażona w ciśnieniomierze ekipa pielęgniarek udzieliła cennych porad, dotyczących właściwej profilaktyki układu sercowo-naczyniowego. W ciągu pierwszych 4 dni kampanii przeprowadzono ponad 1800 pomiarów, których wyniki oscylowały zwykle w okolicy 135/80 mm Hg. Kilkoro pacjentów miało znacznie podwyższone ciśnienie tętnicze krwi i konieczne było skierowanie ich na konsultację lekarską. Najwyższa z zarejestrowanych wartości pomiaru wyniosła 208/99 mm Hg, najniższa zaś 92/55 mm Hg. Ogólnopolska akcja "Ciśnienie na życie" ma na celu przekonanie Polaków do potrzeby dbania o swoje zdrowie, szczególnie jeżeli chodzi o schorzenia kardiologiczne.
Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl
Aktualności 15:23
Nauka 10:00
Sport 09:00
Aktualności 2026.06.26 19:10
Kryminalne 2026.06.26 17:30
Kulinaria 2026.06.26 15:15
Aktualności 2026.06.26 15:00
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji