Ponad 200 osób próbowało przedostać się na polską stronę granicy [RAPORT Z GRANICY]

2023.09.29 17:05
W tym tygodniu aż 219 osób podjęło próbę nielegalnego przekroczenia granicy. Skąd przybywają do nas migranci?
Ponad 200 osób próbowało przedostać się na polską stronę granicy [RAPORT Z GRANICY]
Fot: Podlaska Straż Graniczna

Poniedziałek - 25 września

Pierwszego dnia bieżącego tygodnia 53 cudzoziemców próbowało pokonać białorusko-polską granicę. Byli to między innymi obywatele Iraku, Afganistanu i Syrii. Cztery osoby wycofały się na widok patroli polskiej Straży Granicznej.

W Białowieży i Narewce doszło do incydentów, podczas których migranci rzucali kamieniami w mundurowych.

Wtorek - 26 września

W tym dniu na przeprawę zdecydowało się aż 107 osób. Wśród nich znaleźli się między innymi obywatele Somalii, Indii i Afganistanu. Na widok funkcjonariuszy, na białoruską stronę granicy wycofały się 4 osoby.

W Michałowie za pomocnictwo zatrzymano trzech obywateli Uzbekistanu, którzy przyjechali pod granicę by przetransportować grupy migrantów.

Strażnicy z Białowieży poinformowali o grupie 40. mężczyzn, którzy przemieszczali się wzdłuż bariery. Cudzoziemcy mieli przy sobie łopaty i szpadle. Najprawdopodobniej szukali odpowiedniego do sforsowania zabezpieczeń granicznych miejsca. Grupa była cały czas monitorowana przez mundurowych.

Środa - 27 września

W środę na stronę polską próbowały się przedostać 33 osoby. Wśród cudzoziemców znajdowali się między innymi obywatele Afganistanu i Syrii. Na widok patroli 3 osoby wycofały się na białoruską stronę.

Czwartek - 28 września

W tym dniu próbę przeprawy podjęło 26. cudzoziemców. Byli to głównie obywatele Afganistanu i Syrii. Połowa z nich zawróciła na widok polskich strażników.

Straż Graniczna z Białowieży napotkała grupę ponad 20. mężczyzn przemieszczających się wzdłuż bariery. Cudzoziemcy wykorzystywali urządzenia techniczne białoruskich służb takie jak umożliwiające poruszanie się wzdłuż granicy kładki na ciekach wodnych.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

569 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39