Ponad 400 osób pobiegło po zdrowie. Za nami OnkoRun 2023

2023.09.16 14:54
W sobotę (16.09), w malowniczym Supraślu, przeprowadzona została jedyna i niepowtarzalna prozdrowotna impreza biegowa zatytułowana OnkoRun 2023. W tym roku organizatorzy przygotowali aż 3 dystanse.
Ponad 400 osób pobiegło po zdrowie. Za nami OnkoRun 2023
Fot: Karol Czajka/OnkoRun

Za nami OnkoRun 2023, czyli biegowe zawody skierowane do pacjentów onkologicznych, ale także ich rodzin, pracowników Białostockiego Centrum Onkologii czy po prostu miłośników sportu. Pierwotnie w tegorocznej edycji zmagań miało wziąć udział 350 osób, ale z powodu dużego zainteresowania liczba ta ostatecznie została zwiększona, dzięki czemu w sobotę, w Supraślu, w biegu po zdrowie wystartowało blisko 450 uczestników.

- Spotykamy się, aby wspólnie pobiec po zdrowie. Chcemy pokazać, że wspieramy pacjentów, ale że też czerpiemy od nich siłę. Chcemy, aby osoby uczestniczące w biegu poczuły dobrą energię. Często słyszymy na koniec biegu "wygrałem, ale wygrałem też z rakiem, wygrałem życie". Jest to dla nas ogromna inspiracja - mówiła przed startem imprezy Magdalena Matejczuk z Fundacji Tworzywa.

5. edycja OnkoRun, odbywająca się pod hasłem "Lecę na 5-lecie", oferowała do wyboru 3 dystanse. Można było spróbować swoich sił w biegu na 5 km lub 10 km, ale przygotowano też 2,5-kilometrowy spacer z personelem BCO - tak, aby w zawodach mógł wziąć udział dosłownie każdy.

W trakcie imprezy nie mierzono czasu, gdyż wydarzenie miało na celu przede wszystkim promocję profilaktyki nowotworowej. Oprócz samego biegu były też inne atrakcje. M.in.: treningi TRX, przejażdżki bryczką, prezentacje sztuk walki czy różnego rodzaju animacje dla dzieci.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

484 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39