Ponad 400 tys. na inwestycje w Książnicy Podlaskiej i Muzeum Podlaskim

2023.02.02 11:36
W czwartek (2.02) zarząd województwa podlaskiego podjął decyzję o przyznaniu środków finansowych na wsparcie Książnicy Podlaskiej oraz Muzeum Podlaskiego. Zostanie zakupiony sprzęt do Książnicy, a ogrzewanie centralne w Muzeum Wnętrz Pałacowych przejdzie modernizację.
Ponad 400 tys. na inwestycje w Książnicy Podlaskiej i Muzeum Podlaskim
Fot: Muzeum Podlaskie
Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy

Jak przyznał Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego, są to konieczne wydatki, szczególnie poprawa ogrzewania w Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy. Bowiem od 1973 roku, czyli od momentu odbudowy obiektu, centralne ogrzewanie nie było modernizowane.

Decyzją zarządu na te cele łącznie przeznaczono 416 tys. zł. Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy, które jest oddziałem Muzeum Podlaskiego otrzymało 85 tys. na poprawę ogrzewania, dzięki temu budynek zyska nową infrastrukturę grzewczą, zamontowane zostaną nowoczesne grzejniki, a skorodowane rury wymienione na nowe. Nowoczesna instalacja będzie generowała mniej kosztów.

Zaś Książnica Podlaska im. Ł. Górnickiego otrzymała dofinansowanie na trzy różne inwestycje. Na zakup macierzy rozszerzającej pamięć dyskową Książnicy przyznano 136 tys. zł. Podczas czwartkowego posiedzenia zarząd województwa podjął również decyzję o przyznaniu instytucji 100 tys. zł na rozbudowę monitoringu. Pozwoli to na lepsze zabezpieczenie zbiorów bibliotecznych, wpłynie także na bezpieczeństwo pracowników i gości odwiedzających Książnicę. Biblioteka otrzyma także 30 tys. zł na zakup nowego rzutnika do sali konferencyjnej oraz 30 tys. zł na nowoczesną, wielofunkcyjną drukarkę.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1044 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39