Ponad milion złotych dotacji z PFRON. Na remonty w białostockich szkołach

2024.07.08 17:18
W poniedziałek (8 lipca) w Białymstoku, m. in. marszałek Łukasz Prokorym i zastępca prezydenta Białegostoku Tomasz Klim podpisali umowy opiewające na 1,2 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na remonty w szkołach. Celem jest wsparcie uczniów z niepełnosprawnościami.
Ponad milion złotych dotacji z PFRON. Na remonty w białostockich szkołach
Fot: Diana R.

Nowe windy i sanitariaty dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami powstaną w białostockich szkołach. Inwestycje mają zlikwidować bariery architektoniczne.

- Wspieranie osób z niepełnosprawnościami zarówno w czasie, kiedy są uczniami, a także osobami, które wchodzą na rynek pracy jest jednym z najważniejszych zadań województwa i obecnej kadencji zarządu - zapewnił Łukasz Prokorym, marszałek województwa podlaskiego.

Remonty w szkołach to tylko część projektów, które otrzymały w tym roku w sumie ponad 20 mln zł dofinansowania. Środki pochodzą z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

Koniec problemów uczniów z niepełnosprawnościami

Zastępca prezydenta Białegostoku Tomasz Klim zapewnił, że Miasto Białystok zawsze stara się pozyskiwać nowe środki finansowe po to, żeby tych inwestycji w mieście było jak najwięcej.

Jedna z umów opiewa na kwotę 560 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę windy oraz modernizację sanitariatów w Zespole Szkół Elektrycznych w Białymstoku. Jak stwierdziła dyrektor placówki Anna Niczyporuk, kształci się tu 18 osób, które posiadają orzeczenie o niepełnosprawności, odczuwających brak dostosowania budynku do ich potrzeb i możliwości.

Inwestycja w młodych ludzi

Obecny na spotkaniu był również dyrektor VII LO Jerzy Nowik, którego placówka otrzymała 610 tys. zł na budowę windy, która będzie wielkim wsparciem dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

- Białostockie szkoły nie mają się czego wstydzić. Mamy nowoczesne placówki na poziomie europejskim, dobrze kształcimy młodych ludzi. Dzięki takim akcjom, deficyty u dzieci nie będą przeszkodą w ich dalszym rozwoju - zapewnił dyrektor.

Przypominamy, że w ramach wsparcia PFRON jest zwiększana dostępność usług i zasobów dla osób z niepełnosprawnościami, aby jeszcze lepiej odpowiadać na ich potrzeby oraz w pełni wspierać uczestnictwo w życiu społecznym i zawodowym.

redakcja D.R.

Polecamy lokal
1092 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39