Popis Natalii Maliszewskiej na mistrzostwach Polski

2023.03.19 15:36
Od piątku do niedzieli (17-19.03), w Gdańsku, odbywały się mistrzostwa Polski w short tracku. Bohaterką imprezy została Natalia Maliszewska, która zdobyła 4 złote medale.
Fot: Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego

Natalia Maliszewska w Polsce nie ma sobie równych. Na mistrzostwach kraju, które odbyły się w Gdańsku w Hali Olivia, białostoczanka rozbiła bank i wywalczyła aż 4 złote krążki. 27-latka triumfowała indywidualnie w zmaganiach na 500 m oraz 1000 m, a także sięgała po złoto w sztafecie kobiet i sztafecie mieszanej. Maliszewska wygrała też klasyfikację wieloboju.

Należy dodać, że świetnie zaprezentowali się również inni przedstawiciele Juvenii Białystok. 3 medale w rywalizacji indywidualnej zdobył Łukasz Kuczyński (złoto na 500 m, brąz na 1000 m i brąz na 1500 m), a ponadto 2 krążki w solowych startach zgarnął Michał Niewiński (złoto na 1000 m i brąz na 500 m). Na podium stawała także Gabriela Topolska (srebro na 1500 m oraz srebro na 1000 m), a ponieważ i białostockie sztafety spisywały się wyśmienicie, ŁKS Juvenia zwyciężyła klasyfikacją medalową drużyn (14 krążków, w tym 6 złotych, 3 srebrne i 5 brązowych).