Popularny odcinek podlaskiej kolei po modernizacji. Wracają pociągi

2020.08.07 07:55
Nieco później niż przewidywano, bo 10 sierpnia wrócą pociągi na linii Czeremcha - Hajnówka.
Popularny odcinek podlaskiej kolei po modernizacji. Wracają pociągi
Fot: PKP

Pasażerowie podróżujący koleją z Hajnówki do Czeremchy, a dalej do Białegostoku lub Siemiatycz, już niedługo skorzystają z efektów modernizacji linii. Na stacjach i przystankach wsiądą do pociągów z nowych peronów, wyposażonych w ławki, wiaty i informację pasażerską. Perony dostosowane są do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się.

Nowe tory między Czeremchą a Hajnówką po zakończeniu koniecznych procedur będą dostosowane do prędkości 120 km/h. Większy poziom bezpieczeństwa zapewniła wymiana rozjazdów i przebudowa przejazdów kolejowo-drogowych.

Wykonawca robót na linii z Czeremchy do Hajnówki, firma Torpol S.A., zgłosił konieczność prowadzenia prac do dnia 9 sierpnia. Zmiana terminu o kilka dni wiąże się z właściwym przygotowaniem do pracy urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Urządzenia są w trakcie sprawdzania i odbiorów technicznych, tylko po ich zakończeniu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. mogą wznowić ruch pociągów.

Do czasu wznowienia ruchu pociągów, na linii obowiązywać będzie zastępcza komunikacja autobusowa. Szczegóły połączeń podane będą na stronie internetowej przewoźnika POLREGIO oraz na stacjach i przystankach.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1668 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39