Porażka mimo dominacji. Szansa na zbliżenie się do lidera została zmarnowana

2021.03.12 19:28
W piątkowy (12.03) wieczór Wigry Suwałki rozegrały pierwszy mecz na własnym stadionie po zimowej przerwie. II-ligowi zawodnicy z Podlasia powrotu na obiekt mieszczący się przy ul. Zarzecze nie zaliczą jednak do udanych, bo bój z Błękitnymi przegrali.
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Wigry Suwałki

Suwalskie Wigry miały okazję zbliżyć się do liderującego GKS-u Katowice na dystans jednego oczka. Niestety Biało-Niebiescy nie wykorzystali faktu, że przewodzący w II-ligowej stawce zespół w 21. kolejce zmagań pauzował. Podopieczni Dawida Szulczka już w 5. minucie pojedynku popełnili w defensywie poważny błąd, w efekcie czego gospodarze niemal od początku meczu zmuszeni byli do gonienia wyniku. Trafienie na 1:0 dla Błękitnych Stargard zaliczył Mateusz Bochnak.

Ekipa mająca w planach awans na zaplecze PKO Ekstraklasy od razu rzuciła się do odrabiania strat. Wigry wyraźnie przeważały, a dobre okazje do wyrównania stanu rywalizacji mieli m.in. Rafał Grzelak czy Kamil Adamek. Niestety, mimo ogromnej dominacji, suwalczanie nie zdołali przed przerwą pokonać bramkarza gości.

A jak wyglądała druga część potyczki? Podobnie. Wigry cały czas były zespołem lepszym, ale w piątkowy wieczór skuteczne wykończenie akcji nie należało do mocnych stron Biało-Niebieskich. Na domiar złego w 58. minucie drugi żółty kartonik otrzymał Rafał Grzelak i Podlasianie zmuszeni zostali do gry w osłabieniu. Niedługo po tym, jak sędzia wyrzucił z boiska 32-letniego obrońcę, Błękitni mieli wyborną szansę, by podwyższyć swoje prowadzenie. Na szczęście Damian Niedojad fatalnie przestrzelił, dlatego wciąż można było liczyć na to, że drużyna trenowana przez Szulczka jakimś cudem odmieni jeszcze los starcia.

Ostatecznie tak się nie stało. Choć Biało-Niebiescy uparcie dążyli do wyrównania (w końcówce meczu uderzenie w bramkarza oddał Czułowski, a przy dobitce niewiele pomylił się Adamek), to jednak defensywa przyjezdnych tego dnia nie skapitulowała i niespodziewany triumf Błękitnych stał się faktem.

Wigry Suwałki - Błękitni Stargard 0:1 (0:1)
Bramka: Mateusz Bochnak 5

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Michał Orzechowski (46' Grzegorz Aftyka), Wojciech Kamiński, Rafał Grzelak, Adrian Karankiewicz, Daniel Liszka (46' Paweł Gierach) - Denis Gojko, Patryk Mularczyk (61' Kacper Wełniak), Bartłomiej Babiarz, Mateusz Sowiński (61' Patryk Czułowski) - Kamil Adamek

Błękitni Stargard: Dominik Sasiak - Jan Andrzejewski, Krystian Kujawa, Daniel Wajsak, Bartłomiej Mruk (20' Bartosz Sitkowski) - Mateusz Bochnak, Filip Karmański (56' Hubert Krawczun), Dawid Polkowski, Michał Cywiński, Tomasz Kaczmarek (79' Adrian Kwiatkowski) - Damian Niedojad (79' Aleksander Theus)