Porażka Tura. Zadecydowała 4. kwarta

2017.01.12 08:01
Koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski przegrali w meczu 17. kolejki koszykarskiej II ligi z AZS-em UMCS Lublin 63:71. O porażce we własnej hali przesądziła słaba ostatnia kwarta w wykonaniu podopiecznych Kamila Zakrzewskiego.
Fot: Fanpage KKS Tur Basket Bielsk Podlaski

Choć większość spotkań 17. kolejki odbyła się w niedzielę, to Tur do rywalizacji z AZS-em UMCS Lublin musiał stanąć w środku tygodnia. Koszykarze z Podlasia przez znaczną część starcia toczyli z silnym rywalem – który cały czas bije się o czołowe lokaty w lidze – wyrównany pojedynek i nawet po 3 kwartach prowadzili jednym punktem. Niestety decydujący o losach meczu fragment gry gospodarzom kompletnie nie wyszedł.

Na ostatnie 10 minut zawodnicy Tura wyszli bardzo zmotywowani. Zdobyli 5 oczek z rzędu i odskoczyli rywalom, doprowadzając do wyniku 56:50. Wtedy jednak niesamowitą metamorfozę przeszli goście z Lublina, którzy rzucili 17 punktów z rzędu i pozbawili koszykarzy z Bielska Podlaskiego marzeń o zwycięstwie.

Mimo że zawodnicy Tura próbowali jeszcze odwrócić losy spotkania, to nie byli już w stanie swojej chwilowej zadyszki naprawić. Mecz ostatecznie zakończył się triumfem AZS-u UMCS Lublin 71:63.

Kolejne starcie koszykarze Tura rozegrają już w niedzielę (15.01). Ich przeciwnikiem będzie TBV Start Lublin. Dzień wcześniej na parkiet w Białymstoku wyjdą Żubry, które zmierzą się z ŁKS-em AZS UŁ SG Łódź.

Tur Basket Bielsk Podlaski - AZS UMCS Lublin 63:71 (16:19, 14:15, 21:16, 12:21)
Tur Basket Bielsk Podlaski: S. Kus (9 pkt), E. Zielinko (2 pkt), Mateusz Bębeniec (12 pkt), Maciej Bębeniec (2 pkt), Ł. Kuczyński (16 pkt), K. Jóźwiuk (2 pkt), P. Bajtus (10 pkt), K. Tomczuk (0 pkt), Ł. Kiluk (5 pkt), T. Pisarczyk (5 pkt)