Porównujemy ceny. Ile zapłacimy za wielkanocne zakupy w Piotrze i Pawle?

2017.04.07 07:49
Były Arhelan i Lewiatan. Dziś, sprawdzamy, ile za wielkanocne zakupy będziemy musieli zapłacić w Piotrze i Pawle.
Porównujemy ceny. Ile zapłacimy za wielkanocne zakupy w Piotrze i Pawle?
Fot: Dorota Mariańska

Właściwie do Wielkanocy został już tylko tydzień. Natomiast do najbliższej niedzieli (włącznie) będziemy sprawdzali koszt najpopularniejszych produktów, które kupowane są przed świętami. Dziś czytnik cen BiałystokOnline dotarł do sklepu Piotr i Paweł.

Za markowe produkty w Piotrze i Pawle zapłacimy 66,32 zł. Wydamy prawie 0,76 zł mniej, wybierając najtańsze artykuły. Wódkę Żubrówkę kupimy w tym sklepie za 19,99 zł, cukier – 2,99 zł, a pomarańcze za 3,69 zł. W porównaniu z Arhelanem i Lewiatanem, Piotr i Paweł ma najtańsze jajka, wedlowską czekoladę, pomidory, pomarańcze oraz sok o tym smaku.

Co ciekawe, we wszystkich wymienionych sklepach dostępna jest białostocka mąka. Jednak w każdym z nich zapłacimy za nią inną cenę: Arhelan – 1,49 zł, Lewiatan – 2,19 zł oraz Piotr i Paweł – 2,99 zł. Podobna sytuacja ma miejsce, kiedy weźmiemy pod uwagę mleko Polskie z Mlekovity. W Piotrze i Pawle kosztuje ono 2,45 zł, w Lewiatanie – 2,79 zł, a w Arhelanie – 2,19 zł. Różnie wyceniana jest też ta sama wódka. Najmniej kosztuje w Piotrze i Pawle. W pozostałych dwóch sklepach zapłacimy za nią złotówkę lub 2 zł więcej.

Warto dodać, że Piotr i Paweł, w zestawieniu z dotychczas sprawdzanymi marketami, ma najwięcej produktów z kategorii "marka własna". Nie zawsze jednak są one tańsze od artykułów proponowanych przez ogólnie znane marki.

Natomiast sklep ten bije na głowę Arhelan i Lewiatan pod kątem ceny pomidorów oraz pomarańczy. W Arhelanie łącznie za pomidory i pomarańcze (po kilogramie) zapłacimy 16,84 zł, w Lewiatanie – 14,98 zł, a w Piotrze i Pawle – 12,68 zł.

W przypadku ceny całego "markowego" koszyka, gdy w sklepie nie występuje produkt powszechnie znanej firmy, zostaje dodany najtańszy odpowiednik z pierwszej kolumny.

Ceny obowiązywały w dniu 6.04.2017 r. w sklepie sklepie Piotr i Paweł przy al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 8.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

866 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39