Pościg na Bacieczkach. Ktoś to widział?

2023.03.09 15:18
Po krótkim pościgu ulicami osiedla Bacieczki w Białymstoku zatrzymano 31-latka. Był pijany i nigdy nie miał prawa jazdy.
Pościg na Bacieczkach. Ktoś to widział?
Fot: Kolizyjne Podlasie / Piotr Czechowski

Policjanci z białostockiego oddziału prewencji zauważyli na osiedlu Bacieczki forda, którego kierowca nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Siedzący za kierownicą mężczyzna, pomimo dawanych sygnałów do zatrzymania się, nie zrobił tego.

- Zaczął uciekać, wykonując bardzo niebezpieczne manewry. Wymuszał na innych kierowcach nagłą zmianę kierunku jazdy, jeździł po chodnikach i przejściach dla pieszych, nie bacząc na osoby, które tam się znajdowały - relacjonuje białostocka policja.

Po kilkuset metrach policjanci zajechali drogę kierowcy. Gdy wyszli, by go obezwładnić, ten chcąc nadal uciekać, ruszył i uderzył w bok radiowozu.

Gdy w końca 31-latek był już w rękach policjantów, zbadano jego trzeźwość. Okazało się, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za to nigdy nie miał prawa jazdy.

Białostoczanin został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Za niezatrzymanie się do kontroli grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kara do 2 lat pozbawienia wolności. 31-latek odpowie również za popełnione wykroczenia. Śledczy ustalają zakres odpowiedzialności w zakresie narażenia osób postronnych na niebezpieczeństwo.

Policja prosi o kontakt świadków tego zdarzenia, a także osoby, które stały w rejonie przejścia dla pieszych, po którym jechał uciekający kierowca, z numerem alarmowym 112 lub o kontakt osobisty z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji II w Białymstoku.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

406 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39