Postaw na bezpieczeństwo. Znów będzie można bezpłatnie ustawić światła w pojeździe

2022.10.04 15:37
Niebawem ruszy 7. odsłona akcji "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo". To doskonała okazja do tego, by sprawdzić, czy aby na pewno oświetlenie w użytkowanych przez nas pojazdach nie stwarza na drodze zagrożenia.
Postaw na bezpieczeństwo. Znów będzie można bezpłatnie ustawić światła w pojeździe
Fot: pixabay

Według policyjnych danych w 2021 r. najwięcej wypadków z udziałem pieszych - odpowiednio 660 i 598 - miało miejsce w listopadzie oraz grudniu. W ich efekcie życie straciły aż 153 osoby. Na takie statystyki duży wpływ mają m.in. gorsze warunki atmosferyczne, a zwłaszcza słabsza widoczność przy wcześnie zapadającym zmierzchu. Być może wielu tragedii udałoby się uniknąć, gdyby kierowcy poważnie podchodzili do kwestii oświetlenia jezdni przed pojazdem. Z badań Instytutu Transportu Samochodowego wynika bowiem, że tylko kilka procent pojazdów poruszających się po polskich drogach ma właściwie ustawione światła, a mniej więcej połowa użytkowników dróg wręcz oślepia innych kierowców.

By wyniki te były lepsze Polski Związek Motorowy, wspólnie z Komendą Główną Policji, zorganizuje 7. już edycję kampanii pn. "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo". To oznacza, że na wybranych Stacjach Kontroli Pojazdów będzie można bezpłatnie sprawdzić i ustawić światła w dowolnym aucie czy jednośladzie.

Darmowa usługa, która może realnie przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach, świadczona będzie w godz. 8.00-14.00 w dniach 22 października, 5 listopada, 19 listopada oraz 3 grudnia.

W województwie podlaskim bezpłatne "zbadanie" świateł ma być możliwe w 3 punktach. Mowa tu o SKP mieszczących się przy ul. Wierzbowej 8 (Białystok), Kościuszki 11 (Siemiatycze) oraz Waryńskiego 26B (Suwałki).

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1861 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39