Poszedł odwiedzić dziecko, a został brutalnie pobity

2014.02.28 00:00
Do Sądu Rejonowego w Białymstoku wpłynął akt oskarżenia przeciwko sześciu osobom, które napadły na mężczyznę przy ul. Dojnowskiej.
Poszedł odwiedzić dziecko, a został brutalnie pobity
Fot: ŁW

Sprawa sięga czerwca 2013 roku. Wtedy właśnie poszkodowany mężczyzna przyjechał do jednego z mieszkań przy ul. Dojnowskiej w Białymstoku. Mężczyzna chciał się spotkać ze swoim dzieckiem, które mieszkało z żoną. Kobieta nie wpuściła gościa i ten postanowił wrócić do domu. Kiedy mężczyzna dochodził do samochodu, nagle został napadnięty przez grupę innych osób. Wywiązała się bójka, po czym napastnicy odeszli. Pokrzywdzony szybko udał się na policję i zrelacjonował zdarzenia. To jednak nie zaspokoiło sumienia pobitego, toteż wziął kolegę i pojechał w odwecie ponownie na ul. Dojnowską. Kiedy odnaleźli grupę napastników, towarzysz okazał się ich znajomym. Ponownie wywiązała się bójka, ale kolega pokrzywdzonego był w niej bierny, zwyczajnie stał obok. Pokrzywdzony ponownie został pobity, tym razem napastnicy użyli gazu pieprzowego i drewnianej pałki.

Prokuratura Rejonowa Białystok-Południe oskarżyła o pobicie łącznie sześć osób w wieku od 18 do 35 lat. Tylko dwie osoby przyznały się do pierwszego pobicia. Jak zeznali, pokrzywdzony miał grozić swojej żonie, a ci stanęli w jej obronie. Pozostałe osoby nie przyznają się do zarzucanych im czynów. Sprawę rozstrzygnie sąd rejonowy.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1159 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39