Poszukiwani muzycy do udziału w projekcie artystycznym

2013.03.30 00:00
Galeria Arsenał w Białymstoku zaprasza do nagrań części muzycznej projektu artystycznego "Pole Lokalne" Elki Krajewskiej w dniu otwarcia wystawy, 12 kwietnia.
Poszukiwani muzycy do udziału w projekcie artystycznym
Fot: materiały Galerii Arsenał

W piątek, 12 kwietnia o godz. 19 w Arsenale, w sali dźwięku wystawy "Pole Lokalne" odbędzie się koncert - sesja nagrań interpretacji partytury dźwięku Pola Lokalnego.

Notacja muzyczna "Pole lokalne w trzech aktach" jest prostym, dosłownym przełożeniem na pięciolinię zarysu trasy podroży artystki wzdłuż granic Polski latem 2006. Miejsca zwrotne, ważne, znaczące odpowiadają punktom na partyturze. Celowy brak kluczy, znaków chromatycznych, jednostek metrycznych, oznaczeń tempa i dynamiki sugeruje, że interpretacja partytury jest dość otwarta.

Pomocne dla bliższego wyrażania siły, sposobu wykonania utworu są zaznaczenia kolorów nastroju (żółty - amoroso/miłośnie, pomarańczowy - amabile, wdzięcznie – mile, czerwony Agitato/burzliwie, niebieski Abbandano/dowolnie) wypływające z emocjonalnych skojarzeń z konkretnymi miejscami. Wszystkie zdjęcia z zapisem muzycznym dostępne są na stronie internetowej galerii.

Jeżeli potrafisz odczytać i zagrać na dowolnym instrumencie ten zapis i chcesz wziąć udział w projekcie artystki wizualnej Elki Krajewskiej, którego pokaz odbędzie się w Galerii Arsenał, zgłoś się na adres m.jachula@galeria-arsenal.pl.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1382 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39