Poszukiwany w całej Europie, a zatrzymany przez białostockich policjantów

2017.01.02 13:33
Policjanci z Białegostoku zatrzymali 35-latka poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania za ciężkie uszkodzenie ciała.
Poszukiwany w całej Europie, a zatrzymany przez białostockich policjantów
Fot: pixabay.com

W sylwestrową noc dyżurny białostockiej komendy otrzymał zgłoszenie o konieczności interwencji domowej w centrum Białegostoku.

Policjanci podczas czynności w mieszkaniu, do którego przybyli w związku z tym zgłoszeniem, zauważyli mężczyznę, który na ich widok schował się nagle i zgasił w pomieszczeniu światło. Pomimo że nie miał on nic wspólnego z interwencją, do której mundurowi zostali wezwani, jego zachowanie wzbudziło podejrzenie funkcjonariuszy, ponieważ ukrył się za materiałami budowlanymi i nie reagował na wezwania policjantów.

Okazało się, że 35-letni mieszkaniec Białegostoku jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania w celu ekstradycji wydanym przez belgijski Interpol. Mężczyzna jest podejrzewany o usiłowanie dokonania zabójstwa. W marcu 2016 r. na terenie Belgii podczas bójki zaatakował nożem innego mężczyznę, powodując u niego obrażenia zagrażające życiu.

35-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej izbie zatrzymań. Grozi mu nawet 20 lat pozbawienia wolności. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl

1167 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39