Potrącenie na ul. Żeromskiego. Dwie osoby trafiły do szpitala

2023.01.10 16:47, Aktualizacja: 2023.01.11 12:56
Kobieta i mężczyzna zostali potrąceni na przejściu dla pieszych.
Potrącenie na ul. Żeromskiego. Dwie osoby trafiły do szpitala
Fot: Robert Bońkowski /RMF Maxx

We wtorek (10.01) na ul. Żeromskiego w Białymstoku doszło do potrącenia dwóch osób około godz. 16.00.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca mazdy, jadąc ul. Żeromskiego w kierunku ul. Składowej (lewym pasem), za skrzyżowaniem z ul. Zachodnią prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa pieszym przechodzącym na przejściu z jego prawej strony. Piesi to kobieta i mężczyzna. Zostali zabrani do szpitala - poinformowała Edyta Wilczyńska z zespołu prasowego podlaskiej policji.

Kierowca mazdy jest trzeźwy. Na miejscu zdarzenia nie ma utrudnień w ruchu.

[AKTUALIZACJA]

Policja przekazała, że za kierownicą siedział 45-latek. Potrącił on dwie osoby w wieku 64 lat, które trafiły do szpitala.

- Badanie kierowcy na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że był on trzeźwy, jednak badanie narkotesterem wstępnie potwierdziło, że był on pod wpływem środków odurzających - przekazał zespół prasowy białostockiej policji.

Jak ustalili policjanci, 45-latek wsiadł za kierownicę pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami z uwagi na przekroczony limit punktów. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Ciągle zmieniająca się aura sprawia, że warunki na drodze stają się bardzo trudne dla każdego uczestnika ruchu drogowego. Opady, śliska nawierzchnia, szybko zapadający zmrok sprawiają, że widoczność jest bardzo ograniczona. Pamiętajmy o tym, że w trakcie zdarzenia drogowego z udziałem pieszego, to właśnie on najbardziej narażony jest na obrażenia.

W minionym roku na terenie powiatu białostockiego doszło do 20 wypadków, w których 3 pieszych zginęło, a 17 zostało rannych. Doszło również do ponad 50 kolizji z udziałem pieszych na przejściach.

- Podczas poruszania się po drogach jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale również za innych uczestników ruchu. W związku z tym każdy z uczestników jest zobowiązany do zachowania szczególnej ostrożności. Piesi powinni pamiętać, że elementy odblaskowe zwiększają ich widoczność również w obszarze zabudowanym - dodała policja.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1142 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39