Potrącił pieszego i uciekł. Kierowca stanie przed sądem

2014.05.20 00:00
Kierujący renault kangoo 19-latek potrącił na przejściu 24-letniego pieszego i odjechał z miejsca zdarzenia. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy, a za spowodowanie kolizji odpowie teraz przed sądem.
Potrącił pieszego i uciekł. Kierowca stanie przed sądem
Fot: Zdjęcie podglądowe

W poniedziałek (19.05) rano do dyżurnego monieckiej Policji zgłosił się młody mężczyzna twierdząc, że został potrącony na przejściu dla pieszych przy ul. Białostockiej. Z jego relacji wynikało, że podczas wchodzenia na przejście dla pieszych kierowca pojazdu nie ustąpił mu pierwszeństwa i uderzył go prawym lusterkiem. W rezultacie pieszy upadł doznając otarcia ręki, zaś kierowca zatrzymał się tylko po to, aby zabrać z jezdni oderwane z auta lusterko, po czym odjechał z miejsca zdarzenia.

Na szczęście pieszy nie doznał poważnych obrażeń. Mundurowi na komendzie opatrzyli ranę pokrzywdzonego. Szybko też ustalili sprawcę potrącenia.

Okazał się nim 19-letni mieszkaniec gm. Trzcianne. Mężczyzna tłumaczył się, że nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, gdyż w jego przekonaniu pieszy był niezdecydowany czy ma wejść na przejście. Przyznał się również, że nie podszedł do pokrzywdzonego ponieważ widział, że nic mu się nie stało. Młodemu kierowcy funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy i za spowodowanie wypadku odpowie przed sądem.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1203 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39