"Potrzebujemy świeżości"! Trzecia Droga przedstawiła listę kandydatów do rady miasta

2024.03.04 14:15
Znamy już przygotowaną przez Trzecią Drogę listę liderów poszczególnych okręgów wyborczych. Stawiają na edukację, aktywność społeczną i zieleń w mieście.
"Potrzebujemy świeżości"! Trzecia Droga przedstawiła listę kandydatów do rady miasta
Fot: Polska 2050 Podlaskie/ FB

W poniedziałek (4 marca) Przewodniczący Regionu Podlaskiego Polska 2050 Szymona Hołowni - Marek Sakowicz zaprezentował liderów poszczególnych okręgów w wyborach do rady miasta.

"W naszej opinii białostocka rada miasta potrzebuje świeżości. Potrzebuje nowego spojrzenia na funkcjonowanie miasta oraz nowego podejścia na rozwiązywanie problemów, z którymi borykają się nasi mieszkańcy" - powiedział dziś Sakowicz.

Debiut Trzeciej Drogi

Aż 90 proc. proponowanych przez Trzecią Drogę kandydatów do rady miasta stanowią osoby zupełnie nowe, które nigdy wcześniej nie startowały w wyborach. Tylko jeden z zaproponowanych liderów ma doświadczenie w funkcji radnego. Dla pozostałych kwietniowe wybory będą debiutem.

Tak prezentuje się lista liderów poszczególnych okręgów i ich priorytety

Okręg nr 1 - osiedla: Piaski, Przydworcowe, Bema, Kawaleryjskie oraz Nowe Miasto.

Na czele listy znajdziemy tu Izabelę Marię Polecką. Jej priorytetem są centra aktywności międzypokoleniowej. Chce stworzyć w naszym mieście przestrzenie wspólne dla różnych pokoleń białostoczan.

Okręg nr 2 - osiedla: Centrum, Białostoczek, Sienkiewicza, Jaroszówka oraz Wygoda.

Liderem okręgu jest Eliza Agnieszka Cybulko. Stawia ona przede wszystkim na komunikację publiczną, bezpieczeństwo psychiczne i fizyczne dzieci oraz edukację.

Okręg nr 3 - osiedla: Bojary, Piasta I, Piasta II, Skorupy, Mickiewicza, Dojlidy oraz Dojlidy Górne.

Na szczycie listy znalazł się Maciej Dybowski, a jego priorytety to: zieleń w naszym mieście oraz wsparcie lokalnych przedsiębiorstw.

Okręg nr 4 - osiedla: Młodych, Zielone Wzgórza, Starosielce, Słoneczny Stok oraz Leśna Dolina.

Liderem okręgu czwartego został Marcin Józef Dziemian. On również stawia na dbałość o miejską zieleń oraz wsparcie dla lokalnych przedsiębiorstw i rzemieślników. Chce stworzyć w naszym mieście przestrzeń, w której rzemieślnicy będą mogli wystawiać swoje wyroby.

Okręg nr 5 - osiedla: Antoniuk, Wysoki Stoczek, Dziesięciny I, Dziesięciny II, Bacieczki oraz Zawady.

Na szczycie listy zobaczymy obecnego radnego naszego miasta - Tomasza Kalinowskiego. Jego motto to "Szkoła jest OK". Kalinowski chce się skupić na modernizacji i inwentaryzacji szkół. Zwraca też uwagę na potrzebę skrócenia wymiaru godzin pracy placówek edukacji, aby dzieci i młodzież mogły korzystać ze swojej młodości i rozwijać własne zainteresowania.

Kto zostanie prezydentem?

Kandydata Trzeciej Drogi, który będzie ubiegał się o fotel prezydenta naszego miasta, poznamy dopiero we wtorek 12 marca.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl
1042 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39