Powiększa się Komitet Truskolaskiego. Dołączają do niego 3 radni i zastępca prezydenta

2022.06.10 15:17
Trzech białostockich radnych oraz zastępca prezydenta podjęli decyzję o dołączeniu do Komitetu Tadeusza Truskolaskiego.
Powiększa się Komitet Truskolaskiego. Dołączają do niego 3 radni i zastępca prezydenta
Fot: J. Fiedoruk

Od piątku (10.06) Komitet Tadeusza Truskolaskiego powiększył się o cztery osoby: zastępcę prezydenta Adama Musiuka oraz radnych: Stefana Nikiciuka, Joannę Misiuk i Ksenię Juchimowicz.

- Po długich rozmowach trójka radnych, którzy startowali z Forum Mniejszości Podlasia, jak również pan prezydent Musiuk z dniem dzisiejszym przystępują do Komitetu Tadeusza Truskolaskiego. Mamy 4 osoby, plus 3, to będzie 7 osób, więc będzie 7 osób z Komitetu i 7 osób z Platformy – 7 kobiet i 7 mężczyzn, więc pełna równowaga, jeśli chodzi o Klub Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miasta. Ja zawsze deklarowałem, że jestem otwarty na nowe kandydatury, nowe środowiska. To jest propozycja dla tych, którzy nie mogą lub nie chcą zapisywać do jakiejś określonej partii politycznej, a jednocześnie są po stronie wartości demokratycznych, po stronie tych wartości, które ja również reprezentuję - mówi prezydent miasta Tadeusz Truskolaski.

Tadeusz Truskolaski przyznaje, że propozycja przejścia nie wyszła od niego, a od radnych i wiceprezydenta. Nie ukrywa, że liczy na jeszcze lepszą współpracę i związane z tym działania. Przy okazji podkreśla, że nie zakłada tworzenia oddzielnych list Komitetu i Platformy.

- Takie myśli mi nie przychodzą do głowy zupełnie, chcemy poszerzać, a nie dzielić. W 2014 r. startowaliśmy oddzielnie Komitet Truskolaskiego, oddzielnie Platforma i okazało się, że zdobyliśmy o 1000 głosów więcej niż PiS i my dostaliśmy 12 mandatów, a PiS 16. Można więc powiedzieć, że wygraliśmy przegrywając - wspomina Truskolaski. - Trzeba więc starać się brać tę matematykę pod uwagę, ten sposób liczenia i starać się po prostu porozumiewać. Aczkolwiek do wyborów jeszcze daleko – dodał.

Przejście radnych i prezydenta Musiuka ma zacieśnić współpracę z Tadeuszem Truskolaskiem. Jak przyznaje radna Joanna Misiuk - do tej pory wspólne działania były pozytywne i owocne.

- My w wyborach samorządowych 2018 r. startowaliśmy w ramach Klubu Koalicji Obywatelskiej jako reprezentanci Forum Mniejszości Podlasia. W związku z tym, że nasza współpraca z panem prezydentem układa się bardzo dobrze, postanowiliśmy, że wstępujemy do Komitetu Tadeusza Truskolaskiego. Bardzo nam zależy na tym, aby być nadal jako kandydaci bezpartyjni. To jest dla nas kluczowa sprawa, jeśli chodzi o pracę samorządowców. Komitet Tadeusza Truskolaskiego gwarantuje nam to, gdyż jest tworzony przez osoby, które nie należą do żadnej partii - wyjaśnia.

Radna Misiuk przyznaje, że przez ostatnie 3 lata kadencji radni oraz prezydent miasta mieli okazję podjąć mnóstwo wspólnych działań na rzecz mieszkańców.

Wpływ na decyzję radnych i zastępcy prezydenta miały też rozmowy w parafiach prawosławnych oraz te, które prowadzili z mieszkańcami podczas indywidualnych dyżurów.

- Po spotkaniach na parafiach czy podczas indywidualnych rozmów w ramach dyżurów, wiemy, że środowisko prawosławne popiera prezydenta Truskolaskiego jako prezydenta, uważa, że jest to najlepszy prezydent, jakiego do tej pory miało nasze miasto, więc stąd też nasza decyzja – dodaje.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1614 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39