Powraca Filmowe Podlasie Atakuje! Można już zgłaszać swoje produkcje

2023.08.10 15:49
Nadchodzi tegoroczna edycja Filmowe Podlasie Atakuje. Już teraz można zgłaszać na wydarzenie swoje produkcje filmowe. Autorem plakatu tegorocznej edycji jest twórca urodzony w Hajnówce.
Powraca Filmowe Podlasie Atakuje! Można już zgłaszać swoje produkcje
Fot: Filmowe Podlasie Atakuje / Facebook

Filmowe Podlasie Atakuje to inicjatywa istniejąca od 2003 roku. Ma regionalną formułę i skupia się na przeglądzie kina niezależnego. W ramach wydarzenia organizowane są pokazy filmów połączone ze spotkaniami z ich autorami, a wśród twórców filmowych są poeci, dziennikarze, studenci szkół artystycznych i filmowych, artyści i niezależni filmowcy, którzy kręcą fabuły, dokumenty, klipy i animacje.

To, co jest charakterystyczne dla Filmowe Podlasie Atakuje to charakterystyczna oprawa graficzna, którą rokrocznie wykonuje inny artysta. W tym roku autorem projektu jest Szymon Ruczyński z Hajnówki. Jest studentem specjalności Film Animowany i Efekty Specjalne w Szkole Filmowej w Łodzi, ale studiuje także biologię na Uniwersytecie Łódzkim, natomiast głównym źródłem jego inspiracji artystycznej jest Białowieża.

Aby wziąć udział w tegorocznej edycji wydarzenia, należy przesłać do organizatorów zgłoszenie. Powinno ono zawierać trwający maksymalnie 30 minut film, informacje o produkcji i jego krótkie streszczenie, dane o autorze filmu i rozmówcy, zdjęcie z filmu a także dane kontaktowe. Zgłoszenie należy przesłać do 6 października.

Filmowe Podlasie Atakuje będzie miało swój finał 14 października na specjalnym pokazie filmowym. Produkcja, która najbardziej przypadnie do gustu publiczności zdobędzie Złoty Golf.

Więcej informacji: Filmowe Podlasie Atakuje! 2023

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

881 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39