Powraca ulubiona atrakcja białostoczan. Trwają prace nad montażem młyńskiego koła

2024.05.27 11:07
W poniedziałek (27 maja), zastępca prezydenta Rafał Rudnicki na swoim profilu społecznościowym poinformował o montażu diabelskiego młyna na Rynku Kościuszki. Obiekt ma być dostępny od 30 maja.
Powraca ulubiona atrakcja białostoczan. Trwają prace nad montażem młyńskiego koła
Fot: Rafał Rudnicki FB

Konstrukcja już powstaje. Na Rynku Kościuszki w Białymstoku - podobnie jak w latach poprzednich - będzie ustawione młyńskie koło.

Średnica ustawionego pionowo koła wynosi ok. 30 metrów. Młyn jest wyposażony w 20 sześcioosobowych gondoli, które pomieszczą do 120 osób. Z góry ponownie będzie można podziwiać panoramę Białegostoku. A jest co oglądać, bowiem z gondoli koła młyńskiego rozciąga się widok ponad dachami budynków przy rynku. Z jednej strony widać cerkiew św. Mikołaja i kościół św. Rocha, zaś z drugiej na tzw. farę i dalej na kościół św. Wojciecha.

Warto podkreślić, że miasto nie ponosi żadnych kosztów związanych z postawieniem koła, a nawet na tym zarabia. Jedyny zysk miasta to opłata ponosząca przez właściciela koła - firmę Robland, która musi uiszczać opłatę za zajęcia pasa drogowego.

Pierwszy raz koło młyńskie zostało uruchomione 8 maja 2021 r. W ubiegłym roku z koła można było korzystać od połowy maja do połowy czerwca. Koszt biletów wynosił 25 i 30 zł.

Montaż młyńskiego koła

Montaż młyńskiego koła

Agata Rosińska
24@bialystokonline.pl

1503 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39