Powróciła Białostocka Liga Sportu

2021.05.21 15:24
Trwa XIII edycja Białostockiej Ligi Sportu. Jedyne w Polsce rozgrywki dla amatorów w aż czterech dyscyplinach drużynowych musiały na kilka miesięcy zostać z powodu pandemii zawieszone, ale w maju sportowa rywalizacja powróciła.
Powróciła Białostocka Liga Sportu
Fot: BOSiR

W minioną sobotę i niedzielę (15-16.05) na boisko przy Szkole Podstawowej nr 50 w Białymstoku wrócili piłkarze, którzy uczestniczą w Orlikowym Pucharze Szóstek Białostockiej Ligi Sportu 2021. Zaprezentowały się wszystkie zgłoszone drużyny (aż 40 w 6 grupach).

Zdobywcą pierwszej bramki tegorocznych rozgrywek został występujący w Ajasie Przemysław Załuski. W 22 spotkaniach odnotowano w sumie 111 trafień, co oznacza, że w każdym starciu padało średnio ok. 5 goli. Co ciekawe, nie było żadnego remisu. Najwyższe zwycięstwa odniosły takie drużyny, jak: Margo Adrenalina (7:0 z zespołem Mają Rozmach), TIM Aquapomp (8:0 z Niebywałymi), Golden Boys (7:0 z Radarem Krynice) oraz Rambo (8:1 z FC Galacticos). Na czele klasyfikacji strzelców po dotychczasowych pojedynkach są: Daniel Bagrowski (Rambo, 7 goli), Marek Karacz (TIM Aquapomp, 4 gole) i Paweł Rynkowski (Golden Boys, 4 gole).

W nadchodzący weekend (22-23.05) miłośnicy piłki kopanej rozegrają kolejne mecze. O pierwszą zdobycz punktową powalczy 21 ekip, a 7 z nich postara się również o pierwsze trafienie do siatki rywali.

Na niedzielę (23.05) zaplanowany został też Turniej Czwórek Plażowych BLS Beach Volley Cup. Zawodnicy zagoszczą na boiskach do siatkówki plażowej w Ośrodku Sportów Wodnych Dojlidy. Do zmagań zgłosiło się 12 drużyn.

Ponadto na początku czerwca na parkiet Zespołu Szkół Budowlano-Geodezyjnych w Białymstoku mają powrócić koszykarze BLS. Zapisy do zawodów jeszcze trwają. Liga przeprowadzona zostanie systemem grupowo-pucharowym, który doprecyzowany zostanie po zakończeniu procesu rekrutacji.

Jeżeli chodzi o rywalizację w tenisie stołowym, to na ten moment rozgrywki są wstrzymane. Ich start planowany jest po wakacjach.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1249 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39