Powstało olbrzymie centrum handlowe przy granicy. Otwarte nawet w niedzielę

2020.03.03 07:42
W Grodnie powstało jedno z największych centrów handlowych Białorusi, dwukrotnie większe niż białostocka Alfa Centrum. Mnóstwo sklepów, strefa gastronomiczna, strefa dla dzieci, klub fitness, hala wielofunkcyjna, kino, bank, kilkupoziomowe parkingi - to i wiele więcej czeka na klientów. Dodatkowo galeria jest otwarta w niedziele.
Powstało olbrzymie centrum handlowe przy granicy. Otwarte nawet w niedzielę
Fot: triniti-grodno.by

Wielkie otwarcie wielkiej galerii

Kilka dni temu w Grodnie, a więc bardzo blisko województwa podlaskiego - miało miejsce otwarcie galerii Triniti. To jedno z największych centrów handlowych na całej Białorusi, które ma być dużą konkurencją dla polskich sklepów, masowo odwiedzanych przez naszych wschodnich sąsiadów. Celem jest zatrzymanie białoruskich klientów u siebie. Przewagą grodzieńskiego centrum nad polskimi jest to, że jest ono otwarte także w niedzielę - i to każdą, gdyż na Białorusi nie ma niedziel handlowych i niehandlowych. Czy to przyciągnie białostoczan?

Trzypiętrowa Triniti jest nowoczesna, kolorowa i przyjazna klientom. Składa się z części handlowej (ponad 60 tys. metrów kwadratowych powierzchni) i części biurowej (około 5 tys. metrów kwadratowych). Są tu także dwu- i trzypoziomowe parkingi, które pomieszczą łącznie 2,1 tys. samochodów.

Dodatkowo stworzono największą w kraju strefę gastronomiczną liczącą 5,5 tys. metrów kwadratowych (na 1,7 tys. miejsc siedzących) oraz największą strefę zabaw dla dzieci o powierzchni 1,8 tys. metrów kwadratowych.

Powstała tutaj również hala wielofunkcyjna, która może zamienić się przykładowo w lodowisko albo miejsce koncertów, jak również kilkusalowe kino, kręgielnia oraz centrum fitness mające 1,2 tys. metrów kwadratowych.

Sklepy LPP zajmą dużą powierzchnię

Galeria oferuje ponad 200 sklepów z branży spożywczej, budowlanej, AGD, fashion, jubilerskiej, kosmetycznej oraz usług. Jednym z kluczowych najemców jest polska spółka LPP, która na powierzchni 5 tys. metrów kwadratowych otworzy tutaj pięć sklepów: Reserved, Sinsay, House, Cropp i Mohito.

Znajdzie się też duży oddział banku, w którym turyści bezwizowi będą mogli załatwić wszelkie sprawy związane ze zwrotem VAT.

Kolejny polski akcent

Generalnym wykonawcą centrum handlowo-rozrywkowo-biznesowego Triniti jest polska spółka Unibep S.A. Budowa trwała około dwóch lat.

Inwestorem była Triniti Invest Sp. z o.o. z siedzibą w Grodnie (Republika Białoruś). Warto przypomnieć, że białoruski inwestor uzyskał kredyt, który udzieliły mu banki polskie z ubezpieczeniem KUKE.

Galeria w Grodnie to kolejna duża inwestycja, którą zrealizowała Unibep SA na Białorusi. W Mińsku spółka wybudowała Hotel "Victoria" oraz Centrum Medyczno-Tenisowe, w Bołbasowie – duże centrum logistyczne.

Obecnie Unibep SA rozpoczęła realizację obiektu sportowo-rekreacyjnego "FOK Luchiny" w Mińsku. Zamawiającym jest "Akwa Mińsk" - przedsiębiorstwo komunalne z siedzibą w Mińsku.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.r@bialystokonline.pl

1247 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39