Pożar wybuchł w środku nocy. 11 zastępów walczyło z żywiołem przez kilka godzin

2021.08.24 10:01
W powiecie monieckim wybuchł pożar budynków gospodarczych, w których znajdowały się m.in. maszyny rolnicze. W akcji udział wzięło 11 zastępów straży.
Pożar wybuchł w środku nocy. 11 zastępów walczyło z żywiołem przez kilka godzin
Fot: OSP Knyszyn / FB

We wtorek (24.08) o godzinie 1.28 druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) w Knyszynie zostali zadysponowani do pożaru zabudowań gospodarczych w miejscowości Potoczyzna w gminie Mońki.

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że pożarem objęte są budynki, w których składowana jest słoma i maszyny rolnicze. Działania polegały na ugaszeniu pożaru za pomocą kilku linii gaśniczych, na rozbiórce części dachu i tlących się elementów budynku oraz na przerzucaniu słomy i dokładnym przelewaniu wodą. Brak osób poszkodowanych. Do bazy wróciliśmy o godzinie 6.15 - informuje OSP Knyszyn.

W akcji udział wzięły dwie Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze Mońki, Operacyjna Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Mońki, Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 2 Białystok, a także OSP Knyszyn, OSP Goniądz, OSP Mońki, OSP Jaświły, OSP Trzcianne, OSP Sikory, OSP Kulesze oraz Policja i Pogotowie Energetyczne.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1424 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39