Pożegnaj lato tanecznym krokiem. Potańcówka miejska już w niedzielę

2022.08.29 12:45
W niedzielę (4.09) na miłośników muzyki i tańca czekać będzie nie lada gratka. Potańcówka miejska odbędzie się w ogrodach Pałacu Branickich w Białymstoku.
Pożegnaj lato tanecznym krokiem. Potańcówka miejska już w niedzielę
Fot: Maciej Safaryn

Potańcówka miejska na zakończenie lata to idealna propozycja, by spędzić miło i aktywnie czas.

- Postanowiliśmy w tym roku zrobić wyjątkowo długie pożegnanie lata i wakacji w naszym mieście. W ten ostatni weekend mieliśmy szereg fantastycznych imprez. Festiwal Wschód Kultury, New Pop Festival, Podlaskie Śniadanie Mistrzów. Uznaliśmy, że to pożegnanie lata warto nieco przedłużyć na weekend, który się zbliża - mówił podczas konferencji Rafał Rudnicki, zastępca prezydenta Białegostoku.

Potańcówka miejska odbędzie się w niedzielę (4.09), o godz. 17:00.

- Do tańca będzie przygrywał zespół Live Orkiestra. Będą to przeboje lat 70.,80., 90. i współczesne utwory. Pogoda ma być dobra, temperatura wynosić będzie ok. 20°C i ma nie padać. To fantastyczny sposób, by lato pożegnać tanecznym krokiem. Ale uznaliśmy, że warto, by była wisienka na torcie - dodał Rafał Rudnicki.

Tą wisienką na torcie będzie specjalnie przygotowany na tę okazję chłodnik białostocki. Potrawę tę przygotuje sam Mariusz Kisiel - kucharz, który odniósł sukces w telewizyjnym programie kulinarnym MasterChef.

- Będziemy go rozdawać wszystkim, którzy przybędą na teren potańcówki. W przedsięwzięciu tym będą pomagać uczniowie zespołu szkół gastronomicznych - podkreślał Rudnicki.

- Będzie to chłodnik białostocki, będzie to twist tzw. gaspacho, sezon na pomidory dobiega końca, więc chcemy pożegnać to lato z przytupem. Będzie to serwowane tylko z lokalnych podlaskich produktów, naszych polskich pomidorków, z papryki, ogóreczków i nie zabraknie naszych podlaskich serów korycińskich - powiedział Mariusz Kisiel.

Potrawa będzie przygotowywana razem z uczniami zespołu szkół gastronomicznych.

- Będzie smacznie i wesoło, zapraszamy serdecznie - zachęcał Mariusz Kisiel.

Chłodnik będzie rozdawany bezpłatnie. Każdy, kto przyjdzie będzie mógł otrzymać porcję dania. Jednak należy się spieszyć, bowiem liczba porcji będzie ograniczona.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1555 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39