Prace na plaży Dąbek. Powstaną m.in. miejsca rekreacyjne, siłownia, ścieżka dydaktyczna

2020.08.27 07:59
Rozpoczęto realizację projektu „Dąbek – dziedzictwo przyrodnicze Augustowa”. Na plaży powstanie ścieżka dydaktyczna wraz z miejscami wypoczynkowymi. Dla fanów aktywności fizycznej – zostanie umieszczona siłowania pod chmurką. Prace potrwają do końca października.
Prace na plaży Dąbek. Powstaną m.in. miejsca rekreacyjne, siłownia, ścieżka dydaktyczna
Fot: Joanna Jadeszko, Nadleśnictwo Augustów
Augustów, plaża Dąbek - stan przed realizacją projektu

Zaniedbana plaża

Plaża Dąbek położona jest nad jeziorem Białym w Augustowie. Stanowi atrakcyjne miejsce na wypoczynek dla turystów, jak i mieszkańców. Teren wokół niej był dotąd niezagospodarowany. Na interwencje i sugestie wielu osób zareagowało Nadleśnictwo Augustów - zostaną przywrócone walory rekreacyjne plaży i terenów okalających.

Ruszyły prace

Nadleśnictwo zaczęło realizację projektu "Dąbek - dziedzictwo przyrodnicze Augustowa". Dzięki niemu, spacerowicze i turyści będą mogli lepiej poznać walory przyrodnicze terenu leśnego nad jeziorem.

W planach jest utworzenie ścieżki dydaktycznej oraz infrastruktury rekreacyjno-wypoczynkowej. Na 1,5-kilometrowej ścieżce zostaną wyznaczone edukacyjne punkty przystankowe.

Dodatkowo, dla amatorów sportu znajdzie się siłowania na świeżym powietrzu. Nadleśnictwo planuje zainstalować podstawowy zestaw do ćwiczeń.

Jeszcze w tym roku, pod koniec października – będzie można zobaczyć efekty prac.

Dofinansowanie

Projekt „Dąbek dziedzictwo przyrodnicze Augustowa” jest dofinansowany z Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze 2014-2020. Całkowity jego koszt to ponad 162 tys. zł, a kwota dofinansowania wyniosła prawie 120 tys. zł. Resztę pokryje Nadleśnictwo Augustów.

Umowa o dofinansowanie pomiędzy nadleśnictwem, a samorządem Województwa Podlaskiego została podpisana 10 sierpnia.

Malwina Witkowska
24@bialystokonline.pl

1392 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39