Prace na ruchliwym przejeździe kolejowo-drogowym. Wprowadzono zmiany w organizacji ruchu

2024.06.03 08:26
Drogowcy wkroczyli na przejazd w ulicach Mickiewicza i Wojska Polskiego (droga krajowa 19) w Bielsku Podlaskim. Zajmują się wymianą nawierzchni. Co to oznacza dla kierowców i ile czasu potrwają ewentualne utrudnienia?
Prace na ruchliwym przejeździe kolejowo-drogowym. Wprowadzono zmiany w organizacji ruchu
Fot: UM Bielsk Podlaski

Najbardziej ruchliwy przejazd drogowo-kolejowy w Bielsku Podlaskim wymaga remontu. W poniedziałek (3 czerwca) rozpoczęły się tam prace polegające na wymianie nawierzchni torowej i drogowej. Ułożone zostaną nowe płyty i asfalt.

- Dzięki temu kierowcy przejadą przez tory wygodniej. W trakcie nocnych zamknięć zaplanowaliśmy także prace ważne dla ruchu kolejowego - w tym wymianę odcinków szyn, podsypki i regulację torów, co zapewni bezpieczny i sprawny ruch pociągów - wyjaśnia Tomasz Łotowski z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

W związku z remontem konieczne są zmiany w organizacji ruchu samochodowego w centrum miasta. Roboty zaplanowano w taki sposób, aby zminimalizować utrudnienia dla kierowców na najważniejszym w mieście
skrzyżowaniu. W trakcie prac dostępna będzie połowa przejazdu kolejowo-drogowego - będą się nią mogli poruszać kierowcy jadący od strony Lublina. Dla kierowców jadących od Białegostoku wyznaczono objazd ulicami 11 Listopada i Kard. Wyszyńskiego.

Dla realizacji robót niezbędne będzie także trzykrotne całkowite zamknięcie przejazdu kolejowo-drogowego. Zaplanowano je na godziny nocne od 23.00 do 5.00 w dniach od 3 do 6 czerwca. Wówczas cały ruch kierowany będzie w ulicę 11 Listopada.

Nowa organizacja ruchu została uzgodniona z zarządcą drogi i policją. Przypominamy kierowcom o zachowaniu ostrożności przy dojeździe i przy przekraczaniu przejazdu.

Zakończenie prac remontowych nastąpi do 16 czerwca.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.reducha@bialystokonline.pl

962 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39