Pracownicy WORD-u strajkują. Egzaminy odwołane

2022.07.04 11:40
Większość zaplanowanych na poniedziałek (4.07) egzaminów w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Białymstoku nie odbędzie się. Powód? Niespodziewane braki kadrowe.
Pracownicy WORD-u strajkują. Egzaminy odwołane
Fot: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku

Jeżeli ktoś chciał w poniedziałek zdawać w ośrodku przy ul. Wiewiórczej praktyczny egzamin na prawo jazdy, to prawdopodobnie swoje plany będzie musiał niestety zmienić. Wszystko przez to, że duża grupa pracowników WORD-u postanowiła zrobić sobie wolne.

- W dniu dzisiejszym większość egzaminatorów WORD w Białymstoku zgłosiła nieobecność w pracy, a co za tym idzie, nie jest technicznie możliwe przeprowadzenie większości zaplanowanych egzaminów. Odbędą się egzaminy teoretyczne do godziny 14.00 oraz praktyczne kategorii T. Egzaminy w Bielsku Podlaskim nie odbędą się - czytamy w komunikacie zamieszczonym przez WORD Białystok.

Co ciekawe, podobna sytuacja ma miejsce także w wielu innych częściach kraju. Z problemem masowych nieobecności egzaminatorów zmaga się m.in. Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Gdańsku.

Jak informuje białostocki WORD, wniesiona opłata za egzamin nie przepada i będzie ważna przy ustalaniu kolejnego terminu.

Do kiedy potrwa strajk? Tego na razie nie wiadomo.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1340 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39