Prawdziwa magia literatury! Nadchodzą tegoroczne Targi Książki [KONKURS]

2024.04.12 07:53
Targi Książki to już stały punkt wydarzeń kulturowych w naszym mieście. Rokrocznie przyciągają miłośników literatury z całego regionu. W tym roku będzie nie inaczej. W harmonogramie tegorocznej imprezy zaplanowano moc atrakcji.
Prawdziwa magia literatury! Nadchodzą tegoroczne Targi Książki [KONKURS]
Fot: Maciej Safaryn
10. Targi Książki w Białymstoku

Książki są jak magiczne bramy otwierające drzwi do niezliczonych światów, gdzie każda strona kryje tajemnice, przygody i możliwości, które tylko czekają, aby zostać odkryte przez czytelnika. To właśnie na Targach Książki w Białymstoku, którym nieodłącznie towarzyszy Festiwal Literacki "Na pograniczu kultur", ta magia literatury staje się prawdziwym świętem.

Co roku wydarzenie te przyciąga nie tylko pasjonatów książek, lecz także licznych twórców, których mogą poznać mieszkańcy naszego regionu i podzielić się z nimi swoimi wrażeniami. Targi Książki to szansa na zapoznanie się z najnowszymi wydawnictwami, zdobycie autografów swoich ulubionych pisarzy oraz uczestnictwo w bezpłatnych spotkaniach autorskich. Nie brakuje również atrakcji dla osób w każdym wieku.

Organizatorami Targów Książki w Białymstoku jest Fundacja Sąsiedzi.

Spotkania, konkursy i inne atrakcje

W czasie trwania wydarzenia mieszkańcy Białegostoku będą mieli możliwość zapoznania się z różnorodną propozycją prawie stu różnych wydawców z całej Polski. Wśród nich znajdzie się szeroki wybór książek dla najmłodszych, literatury fikcyjnej, podróżniczej, naukowej, artystycznej i nie tylko.

Swój debiut zapowiedziało już kilka wydawnictw z lokalnego rynku. Warto pamiętać, że Targi Książki to również miejsce, gdzie czytelnicy będą mogli wziąć udział w spotkaniach autorskich z wiodącymi autorami. Już pierwszego dnia odbędzie się ponad dwadzieścia takich spotkań. Zakończone zostaną konkursami i atrakcjami dla czytelników w każdym wieku.

Piątek (19 kwietnia) będzie dniem przeznaczonym dla najmłodszych entuzjastów literatury, którzy będą mieli okazję spotkać się z siedmioma autorami, w tym znanym TikTokerem, Marcinem Kruszewskim, znanym jako "Prawo Marcina". Dzieci i młodzież otrzymają możliwość nie tylko rozmowy z lokalnymi pisarzami, takimi jak Agnieszka Suchowierska i Celina Zubrycka, ale także zgłębienia tajników procesu twórczego.

Sobota i niedziela (20-21 kwietnia) będą poświęcone dorosłym czytelnikom. W tych dniach odbędą się otwarte spotkania, a wśród gości znajdą się autorzy tacy jak Jakub Żulczyk, Wojciech Chmielarz, Katarzyna Nosowska czy też Aneta Prymaka-Oniszk. Na miejscu zjawią się również lokalni twórcy.

11. Targi Książki w Białymstoku będą trwały od piątku (19 kwietnia) do niedzieli (21 kwietnia) na Stadionie Miejskim w Białymstoku.

Fundacja Sąsiedzi przygotowała książki dla Czytelników BiałystokOnline. Do wygrania w naszych konkursach są pozycje z gatunków: kryminał, sensacja, thriller; literatura obyczajowa, romans; literatura młodzieżowa lub gra edukacyjna; reportaż; literatura piękna; fantasy, science fiction; historia.

Portal BiałystokOnline patronuje wydarzeniu.

Pełny harmonogram: 11. Targi Książki w Białymstoku

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

967 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39