Prezydent miasta na otwarciu Epi-Centrum Nauki

2020.08.30 11:06
Można już odwiedzać Epi-Centrum Nauki Białystok. W sobotę (29 sierpnia) otworzył je prezydent miasta Tadeusz Truskolaski.
Prezydent miasta na otwarciu Epi-Centrum Nauki
Fot: UM Białystok
Epi-Centrum Nauki Białystok już otwarte

W sobotę (29 sierpnia) Epi-Centrum Nauki otworzył prezydent miasta Tadeusz Truskolaski. To pierwsze tak duże centrum naukowe we wschodniej części Polski.

Tu nauka spotyka się z zabawą, a kreatywność zostaje rozbudzona. Idealne miejsce dla małych odkrywców świata składa się z dwóch odrębnych stref. Pierwsza z nich to Strefa Małego Odkrywcy - kolorowa przestrzeń edukacyjna o powierzchni blisko 600 m2. Miejsce to przeznaczone jest przede wszystkim dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat.

Druga strefa to Wystawa Główna - uniwersalna przestrzeń poznawcza, w której każdy, bez względu na wiek, znajdzie coś dla siebie. Wystawa Główna obejmuje powierzchnię 2 670 m2. Na jej terenie znajduje się niemal 100 stanowisk doświadczalnych. Obejmuje ona kilkanaście obszarów tematycznych. Znajdziemy tam stanowiska z dziedzin takich jak: optyka, transport, telekomunikacja, medycyna, automatyka, robotyka, mechanika oraz wiele innych.

Angelika Dorf
angelika.dorf@bialystokonline.pl

968 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39