Prezydent podpisał ugodę ws. stadionu? Miasto otrzyma 80 mln

2018.03.22 11:11
Na 80 mln zł miał zgodzić się prezydent w ramach ugody z Eiffage – pierwszym wykonawcą Stadionu Miejskiego w Białymstoku.
Prezydent podpisał ugodę ws. stadionu? Miasto otrzyma 80 mln
Fot: UM Białystok

Ciągnący się od ponad 6 lat spór sądowy z firmą Eiffage, pierwszym wykonawcą Stadionu Miejskiego prawdopodobnie dobiegł końca. Do opinii publicznej przedostała się informacja, że prezydent Tadeusz Truskolaski podpisał ugodę opiewającą na 80 mln zł.

W lutym sprawa stanęła przed Sądem Najwyższym, który zawiesił postępowanie, aby dać stronom możliwość dogadania się. To już druga próba porozumienia - wcześniej miasto odrzuciło ugodę. Było to pokłosiem tego, że radni mimo prośby Tadeusza Truskolaskiego nie wydali stanowiska na ten temat, a włodarz nie chciał ryzykować zarzutami o niegospodarność, gdyż sąd II instancji przyznał miastu odszkodowanie w wysokości 101 mln, co z odsetkami wzrosłoby do 125 mln.

Kwota ugody byłaby więc sporo mniejsza, ale też byłaby wyższa od kary ustalonej przez sąd I instancji, który zarządził niecałe 40 mln odszkodowania. Wydaje się więc, że decyzja jest dobra dla miasta.

Magistrat o szczegółach na razie nie chce informować, ale na najbliższej sesji (26.03) prezydent ma zamiar przedstawić informację na temat sporu sądowego z Eiffagem.

- Do przewodniczącego rady miasta został złożony już wniosek o włączenie tego punktu do porządku obrad. Wszystkie szczegóły przedstawi mecenas reprezentujący miasto w tej sprawie przed sądem – informuje Urszula Mirończuk, rzecznik prezydenta.

Warunki ugody musiał zatwierdzić Sąd Najwyższy, co jest zabezpieczeniem dla prezydenta przed ewentualnymi zarzutami.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1500 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39