POLECAMY
Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda nadał tytuły profesora dwóm badaczkom z Uniwersytetu w Białymstoku.
Dwie badaczki z Uniwersytetu w Białymstoku otrzymały tytuły profesora pd prezydenta Andrzeja Dudy. Tytuł profesora nauk społecznych w dyscyplinie nauki prawne uzyskała Katarzyna Bagan-Kurluta. Nowa profesor na co dzień kieruje Zakładem Prawa Prywatnego Międzynarodowego i Prawa Medycznego. Interesuje się prawem prywatnym międzynarodowym, prawem cywilnym, prawem rodzinnym oraz prawami człowieka. Ponadto jest białostocką radną. Tytuł profesora został też przyznany Agnieszce Wilczewskiej, która kieruje Zakładem Polimerów i Syntezy Organicznej. Prof. Wilczewska na co dzień zajmuje się m.in. syntezą i analizą polimerów oraz badaniem ich właściwości oraz projektowaniem materiałów polimerowych.
Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl
Kryminalne 2026.06.08 16:58
Kultura i Rozrywka 2026.06.08 15:00
Aktualności 2026.06.08 14:49
Ciekawostki 2026.06.08 14:25
Sport 2026.06.08 12:39
Nauka 2026.06.08 12:00
Drogówka 2026.06.08 11:37
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji