Prezydent wręczył nominacje profesorskie białostockim naukowcom

2023.06.16 15:37
Prezydent Andrzej Duda wręczył akty nominacyjne nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Nie zabrakło również białostockich naukowców.
Prezydent wręczył nominacje profesorskie białostockim naukowcom
Fot: mat. prasowe
Prof. dr hab. Elżbieta Dąbrowicz odebrała nominację z rąk prezydenta Andrzeja Dudy

W środę (14.06) w Warszawie, prezydent Andrzej Duda uroczyście wręczył akty nominacyjne zasłużonym nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Wśród wyróżnionych znalazła się prof. dr hab. Elżbieta Dąbrowicz z Wydziału Filologicznego Uniwersytetu w Białymstoku, która odebrała tytuł profesora nauk humanistycznych. Jest ona kierowniczką Pracowni Społecznej Historii Literatury w Katedrze Badań Porównawczych i Edytorstwa. Jej badania skupiają się na historii literatury w kontekście życia publicznego, zróżnicowaniu regionalnym piśmiennictwa na ziemiach polskich, epistolografii oraz biografistyce. Jej praca naukowa przyczynia się do lepszego zrozumienia i interpretacji literackiego dziedzictwa.

Tego samego dnia, tytuł profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu otrzymał również prof. dr hab. Sławomir Ławicki z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Jest on zatrudniony w Zakładzie Medycyny Populacyjnej i Prewencji Chorób Cywilizacyjnych. Jego obszar badań obejmuje analizę kliniczną, biochemię kliniczną oraz diagnostykę laboratoryjną.

W poprzednim miesiącu, podczas ceremonii wręczenia nominacji profesorskich, również naukowcy z Białegostoku zostali uhonorowani. 22 maja tytuły profesorów nauk medycznych i nauk o zdrowiu odebrali przedstawiciele Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku: Agnieszka Urszula Błachnio-Zabielska, Adam Hermanowicz, Anna Monika Moniuszko-Malinowska oraz Ewa Sierko. Ich wkład w rozwój nauki medycznej jest nieoceniony i przyczynia się do doskonalenia opieki zdrowotnej w Polsce.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1399 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39