Problemy z nowymi biletami. "To trudniejsze niż się mogło niektórym wydawać"

2018.03.12 11:03
Nowe bilety komunikacji funkcjonują już od jakiegoś czasu. Nie wszędzie są jednak dostępne.
Problemy z nowymi biletami. "To trudniejsze niż się mogło niektórym wydawać"
Fot: MN
Nowe bilety nie są jeszcze dostępne na e-karcie

Od 1 marca białostoczanie mieli mieć dostęp do nowych, wieloprzejazdowych biletów komunikacji miejskiej. W ofercie pojawiły 20-, 40- i 60-minutówki oraz nowe bilety grupowe – dla szkół i weekendowe (więcej: Wieloprzejazdówki wchodzą do sprzedaży).

Jednak BKM informując o wprowadzeniu nowych biletów zaznaczała, że nie będą one jeszcze dostępne na e-karcie, ponieważ wymagało to wprowadzenia zmian w systemie elektronicznym. Po prawie dwóch tygodniach ta opcja nadal nie funkcjonuje.

- Problem okazał się poważniejszy niż się niektórym mogło wydawać. Nie wiadomo na ten moment kiedy bilety będą dostępne na e-karcie – mówi Bogusław Prokop, dyrektor BKM.

Wydaje się być to przytyk do miejskich radnych, którzy wprowadzenie nowych biletów uchwalili w połowie stycznia, nakazując żeby były one dostępne już w marcu.

- Ten termin wydaje mi się bardzo napięty. Z jednej strony procedury z zamawianiem biletu, ale również dostosowanie tego do systemu elektronicznego - obawiał się wówczas Adam Poliński, zastępca prezydenta Białegostoku.

Jak widać, jego obawy się potwierdziły. W zeszłym tygodniu od mieszkańców dochodziły sygnały, że biletów nie ma też dostępnych w wersji papierowej, jednak to zależy już od sklepów, które je sprzedają.

- Bilety są gotowe i leżą w hurtowni. Wystarczy, że sklepy je zamówią, więc z apelem trzeba się kierować do swoich sklepikarzy – mówi Bogusław Prokop.

Bilety za to można bez problemu kupić w aplikacjach Skycash i mPay.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl
1490 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39