Prof. Violetta Bielecka została dyrektorem Opery i Filharmonii Podlaskiej

2021.10.09 11:22
Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku ma już nowego dyrektora. Konkurs wygrała obecnie pełniąca obowiązki, prof. Violetta Bielecka.
Prof. Violetta Bielecka została dyrektorem Opery i Filharmonii Podlaskiej
Fot: UMWP
Prof. Violetta Bielecka

Konkurs na dyrektora Opery i Filharmonii Podlaskiej ogłoszono w lipcu. Kandydaci musieli spełnić takie wymagania jak: posiadanie wykształcenia wyższego (preferowane o profilu artystycznym), co najmniej 10-letni staż pracy, w tym 3-letni na stanowisku kierowniczym.

Od 1 grudnia 2020 r. obowiązki dyrektora Opery i Filharmonii Podlaskiej pełni prof. Violetta Bielecka - po tym, jak dotychczasowa dyrektor prof. Ewa Iżykowska-Lipińska złożyła rezygnację ze stanowiska.

Teraz, komisja konkursowa wybrała Violettę Bielecką jednogłośnie na dyrektora. W sumie do konkursu zgłosiło się siedem osób, przy czym jedna z nich nie spełniła warunków formalnych.

Prof. Violetta Bielecka ma 64 lata i jest dyrygentką i kierowniczką Chóru Opery i Filharmonii Podlaskiej, profesorem sztuk muzycznych na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina – filii w Białymstoku. Prowadzi Chór Żeński Zespołu Szkół Muzycznych Schola Cantorum Bialostociensis. Jest założycielką i dyrygentem artystycznym Białostockiego Chóru Kameralnego Cantica Cantamus. W 2000 r. otrzymała tytuł naukowy profesora nadzwyczajnego sztuk muzycznych, a w 2006 r. tytuł profesora zwyczajnego.

Zobacz także: Violetta Bielecka otrzymała Złoty Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

902 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39