Dom

Program "Mieszkanie dla Młodych". Wnioski nie są już przyjmowane

2017.08.09 12:57
To było jak lawina. Zainteresowani tłumnie ruszyli do banków, żeby złożyć wniosek o dofinansowanie w ramach programu "Mieszkanie dla Młodych". Okazuje się, że pieniądze zostały wykorzystane.
Program "Mieszkanie dla Młodych". Wnioski nie są już przyjmowane
Fot: pixabay.com

Od środy (9.08) Bank Gospodarstwa Krajowego wstrzymał przyjmowanie wniosków w ramach programu "Mieszkanie dla Młodych" na 2017 r. Powodem jest wyczerpanie dodatkowych środków, które zostały uruchomione zaledwie dzień wcześniej. Około 67 mln zł rozdysponowano bardzo szybko.

Szacuje się, że wnioski kredytowe złożyło przynajmniej 2,5 tys. osób.

- O tym, czy konkretna osoba dostanie pieniądze czy nie, decyduje kolejność zgłoszeń. Jeśli więc czyjś wniosek o dopłatę został zarejestrowany za późno. W momencie, w którym limit był już wyczerpany, taka osoba trafia na listę rezerwową. Może starczyć na takich beneficjentów pieniędzy tylko jeśli szczęśliwcy zarejestrowani wcześniej zrezygnują z zakupu albo nie dostaną kredytu – wskazuje Bartosz Turek, analityk Open Finance.

Jednak napawa optymizmem to, że sierpniowa transza na dopłaty do kredytów nie jest ostatnią. O pieniądze z "Mieszkania dla Młodych" można będzie jeszcze ubiegać się na początku przyszłego roku. Wówczas ponownie trzeba spodziewać się dużego zainteresowania ze strony potencjalnych nabywców. Z tym że środków będzie wtedy około 6 razy więcej.

Dopłata w ramach MdM może wynieść od 10 do nawet 35% wartości odtworzeniowej kupowanej nieruchomości. Pieniądze te bank może uznać także jako wkład własny.

Zobacz też: Ruszają dopłaty w ramach programu "Mieszkanie dla Młodych". Wnioski trzeba złożyć szybko

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1307 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39