Projekt "Łączymy na święta". Żołnierze połączą starsze i chore osoby z rodzinami

2020.12.20 08:17
Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej dostali nową misję. Pomogą rodzinom spotkać się w święta.
Projekt "Łączymy na święta". Żołnierze połączą starsze i chore osoby z rodzinami
Fot: pixabay.com

Aktualna sytuacja, związana z pandemią koronawirusa, zmusza wiele osób do pozostania w ścisłej izolacji. Zbliżające się święta Bożego Narodzenia będą w tym roku zupełnie inne od tych, jakie przeżywaliśmy do tej pory. I dlatego, jak poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej, w ramach projektu "Łączymy na święta", żołnierze postarają się, aby seniorzy, osoby chore i samotne miały możliwość zobaczenia się i porozmawiania ze swoimi najbliższymi.

Terytorialsi w okresie przedświątecznym, czyli od 21 do 24 grudnia, w szpitalach, domach pomocy społecznej oraz w domach kombatantów zajmą się organizacją połączeń wideo z rodzinami, z bliskimi lub z przyjaciółmi.

Pomocą objęci zostaną zarówno weterani, którymi opiekują się żołnierze WOT na terenie całego kraju, jak i inne osoby starsze, które do tej pory z pomocy wojska nie korzystały. Żołnierze przeszli odpowiednie szkolenia, więc połączenia będą także realizowane dla pacjentów chorych na COVID-19. Akcją zostaną objęci również m.in. pacjenci szpitali onkologicznych.

Zgłoszenia o pomoc w organizacji połączenia wideo z rodziną można kierować na adres e-mail: pomocwot@mon.gov.pl oraz pod numer telefonu 800 100 115.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1430 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39