Propozycje na ten tydzień białostockich kin. W planie jest także spektakl komediowy

2023.06.29 16:06
W ten piątek (30.06) w białostockich Kinach Helios premiery będą miały filmy: "Miss Kraken" i "Indiana Jones i artefakt przeznaczenia". Przedpremierowo zostanie także wyświetlony film "Miraculum. Biedronka i czarny kot". W Kinie Forum natomiast w ciągu najbliższego tygodnia warto zobaczyć film "Rzeka" w ramach kina plenerowego, a także spektakl "Ludzie inteligentni".
Propozycje na ten tydzień białostockich kin. W planie jest także spektakl komediowy
Fot: Maria Kiszło, Monika Piskurewicz

Warto wybrać się do Kina Helios na:

"Miss Kraken" to film w reżyserii Kirk DeMicco. Przedstawia historię 16-letniej Ruby, która desperacko stara się dopasować do istniejących zasad w liceum. Chciałaby spędzić czas ze znajomymi na plaży, jednak jej nadopiekuńcza mama zabrania jej wchodzić do wody. Kiedy łamie tę zasadę, okazuje się, że Ruby jest potomkinią wojowniczych Krakenów i jest przeznaczona do odziedziczenia tronu po swojej babci. Główna bohaterka będzie musiała pogodzić się z tym, kim jest.

To kolejny film z serii opowieści o Indianie Jones - "Indiana Jones i artefakt przeznaczenia" powstał w reżyserii Jamesa Mangolda. Jego akcja dzieje się w 1969 r., w czasie apogeum wyścigu kosmicznego między Stanami Zjednoczonymi a Związkiem Radzieckim. Indiana Jones postanawia wyjawić nikczemną działalność nazistowskich naukowców licznie stojących za programami kosmicznymi.

"Miraculum. Biedronka i czarny kot" to film w reżyserii Jeremy’ego Zag. Opowiada historię nieśmiałej nastolatki Miraculum, która aby walczyć ze złem, zamienia się w superbohaterkę - biedronkę. Aby pokonać Władcę Ciem i ocalić miasto, łączy swoje siły z Czarnym Kotem. Razem wyruszają w podróż od podziemnych katakumb Paryża po sięgający nieba szczyt Wieży Eiffla.

W Kinie Forum natomiast warto zobaczyć:

Spektakl "Ludzie inteligentni" w reżyserii Olafa Lubaszenko przedstawi historię ludzkich relacji, w których zaczyna panować spokój. Bohaterowie komedii szukają sposobu na zmianę tej sytuacji. Bohater David rozstaje się ze swoją długoletnią partnerką Chloe, która nie przeciwstawia się tej decyzji. Przyjaciele z ich środowiska zaczynają tworzyć teorie na temat braku sprzeciwu ze strony kobiety. Kryzys tego związku prowadzi do kolejnych. W spektaklu wystąpią: Renata Dancewicz, Monika Dryl, Maria Seweryn, Mariusz Witkowski, Rafał Królikowski i inni.

"Rzekę" zostanie pokazana w ramach kina plenerowego. Dokument w reżyserii Jennifer Peedom i Josepha Nizeti opowie o potędze rzek, które od zawsze kształtowały naszą planetę. Przepływały przez kontynenty, rzeźbiły krajobraz, a także nasze potrzeby, kultury i sny. Są bogatym źródłem życia, bez którego człowiek, zwierzęta i rośliny szybko by wyginęły. Film przedstawi historię spojrzeniem z lotu ptaka.

Repertuary:

REPERTUAR Kina Helios w Alfa Centrum 30 czerwca-6 lipca

REPERTUAR Kina Helios w Atrium Biała 30 czerwca-6 lipca

REPERTUAR Kina Helios w Galerii Jurowiecka 30 czerwca-6 lipca

REPERTUAR Kina Forum 30 czerwca-6 lipca

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1463 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39