Prosto od twórców "Czasu honoru"! Ożywili Marię Skłodowską-Curie

2023.11.25 11:49
W najbliższym czasie na scenie Nie Teatru będzie prezentowany spektakl "Promieniowanie. Sceny z życia Marii Skłodowskiej - Curie". To sztuka, która rzuca zupełnie nowe światło na postać i życie noblistki.
Prosto od twórców "Czasu honoru"! Ożywili Marię Skłodowską-Curie
Fot: Materiały organizatora

Spektakl "Promieniowanie. Sceny z życia Marii Skłodowskiej - Curie" będzie prezentowany w sobotę (25 listopada) w Nie Teatrze.

Inspiracja dla wielu

Maria Skłodowska-Curie, czyli dwukrotna laureatka Nagrody Nobla, stanowi źródło inspiracji dla wielu, a spektakl "Promieniowanie. Sceny z życia Marii Skłodowskiej - Curie" zaprasza widzów do jej świata. Warto podkreślić, że spektakl nie ogranicza się do ukazywania jej postaci jedynie przez pryzmat osiągnięć naukowych.

Autorem spektaklu jest Jarosław Sokół, twórca popularnego serialu "Czas honoru". Wraz z Ewą Wencel, która wciela się w rolę Marii Skłodowskiej-Curie, stworzyli dzieło, które ma za zadanie rozwikłać mit wokół postaci noblistki. Próbując sięgnąć po nieoczywiste aspekty jej życia, twórcy odkrywają zapomniane wątki, takie jak chociażby jej odwaga podczas I wojny światowej, gdy własnym życiem ryzykowała, jeżdżąc samochodem z aparatami rentgenowskimi pod Verdun.

Niebagatelny jest również fakt, że Maria Skłodowska-Curie była pionierką w dziedzinie prawa jazdy dla kobiet, co stanowi jedną z wielu ciekawostek ze spektaklu. Jej życie toczyło się w czasach, gdy świat nauki był przede wszystkim światem mężczyzn, co dodatkowo podkreśla jej niezwykłość. Spektakl ten rzuca nowe światło na postać Skłodowskiej-Curie, ukazując ją jako żonę, matkę, kochankę - kobietę, która nie tylko zdobyła Nobla, ale i zdobyła serca ludzi na całym świecie.

Więcej informacji: Promieniowanie. Sceny z życia Marii Skłodowskiej - Curie

Hasło konkursowe: Rudy się żeni

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1809 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39