Protest rolników. Szkoły zostaną zamknięte, Politechnika wprowadza częściową naukę zdalną

2024.03.19 17:10
O ile uczniowie raczej nie mieliby większych problemów z dotarciem do szkoły w swoim obwodzie, to już nauczyciele czy firmy cateringowe już tak. Stąd też decyzje o zamknięciu placówek.
Protest rolników. Szkoły zostaną zamknięte, Politechnika wprowadza częściową naukę zdalną
Fot: Szkoła Podstawowa w Pogorzałkach / FB

20 marca będzie się ogólnopolski protest rolników. Przeczytaj, które trasy lepiej omijać: Protest rolników. Blokady dróg sparaliżują województwo podlaskie LISTA. Sprawdź zalecane objazdy: Protest rolników. Policja wyznaczyła objazdy. Którędy najlepiej jechać? OBJAZDY. Poznaj szczegóły dotyczące kursowania autobusów miejskich i nie tylko: Protest rolników. Odwołane i skrócone trasy autobusów BKM, PKS, Plus Bus SZCZEGÓŁY.

To jeszcze nie koniec komunikatów, bowiem niektóre gminy zdecydowały się również na zmiany w funkcjonowaniu placówek oświatowych.

GMINA WASILKÓW

Jak poinformował Urząd Miejski w Wasilkowie, 20 marca zawiesza się zajęcia w szkołach na terenie gminy Wasilków (nie będą prowadzone zajęcia według planów lekcji). Szkoły w tym dniu będą dyżurowały i zapewniona będzie opieka, nie będzie w tym dniu obiadów.

Z uwagi na brak możliwości przejazdu w godzinach 7.00-19.00 nie będą kursowały:
- wszystkie autobusy BKM,
- linia wewnętrzna W3,
- gminny autobus szkolny,
- gminny bus dowożący dzieci z niepełnosprawnościami do szkół i placówek poza terenem gminy.
Kursować będą autobusy linii wewnętrznych W1 i W2, gdyż na ich trasie nie są organizowane blokady.
Podkreślamy, że podobnie jak sąsiednie gminy, nie mamy wpływu na organizację blokad.

GMINA DOBRZYNIEWO DUŻE

Natomiast Wojciech Cybulski napisał na swoim profilu facebookowym:
"80% kadry nauczycielskiej w szkołach stanowią nauczyciele z Białegostoku, którzy w dniu 20 marca będą mieli utrudniony dojazd do szkół lub w ogóle nie będą w stanie dostać się do swoich miejsc pracy. Firmy cateringowe obsługujące wyżywienie w szkołach również zgłosiły brak możliwości dojazdu do szkół. Bus gminny dowożący dzieci z niepełnosprawnościami do szkół i placówek poza terenem gminy w dniu 20 marca nie będzie kursował. W związku z powyższym, aby zapewnić dzieciom bezpieczne i higieniczne warunki przebywania w przedszkolu bądź szkole po konsultacjach z dyrektorami szkół podjąłem decyzję o czasowym zawieszeniu zajęć w placówkach szkolnych w dniu 20.03.2024 r. Podobne rozwiązania zostały wprowadzone w innych gminach sąsiadujących z Białymstokiem, gdzie będą odbywały się protesty rolników. Zdaję sobie sprawę, że decyzja o zawieszeniu zajęć w szkołach może być problematyczna dla rodziców, ale gmina nie ma wpływu na organizację i przebieg planowanych blokad, dlatego proszę o wyrozumiałość i cierpliwość".

Zawieszenie zajęć dotyczy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Fastach, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrzyniewie Dużym, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowym Aleksandrowie, Szkoły Podstawowej w Obrubnikach oraz Szkoły Podstawowej w Pogorzałkach.

POLITECHNIKA BIAŁOSTOCKA

Politechnika Białostocka wprowadza częściowe nauczanie zdalne. To głównie z uwagi na to, że siedziba Wydziału Inżynierii Zarządzania mieści się w Kleosinie, a tam planowana jest blokada drogi.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.reducha@bialystokonline.pl

1234 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39