Prowokacje słowne, rzucanie kamieniami i wiele nielegalnych prób, czyli weekend na granicy

2022.05.16 09:46
W ciągu weekendu 86 migrantów próbowało przekroczyć polsko-białoruską granicę. Wielu pograniczników miało ręce pełne roboty, nie odbyło się również bez prowokacji.
Prowokacje słowne, rzucanie kamieniami i wiele nielegalnych prób, czyli weekend na granicy
Fot: SG

W piątek (13.05) na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 51 cudzoziemców.

- Placówka Straży Granicznej w Narewce ujawniła grupę 31 osób (obywateli Iraku, Maroka i Turcji), którzy nielegalnie przekroczyli granicę. Z kolei funkcjonariusze z Placówki SG w Dubiczach Cerkiewnych ujawnili cudzoziemców, którzy próbowali przejść na stronę polską przerzucając kładkę przez concertinę - informują pogranicznicy.

W sobotę (14.05) granicę polsko-białoruską próbowało przekroczyć 8 migrantów. Cudzoziemcy przerzucali kładki przez concertinę na odcinkach chronionych przez Placówkę SG w Dubiczach Cerkiewnych i Placówkę SG w Czeremsze.

- Służby białoruskie rzucały kamieniami. Miały miejsce prowokacje słowne, obrażanie Polski i służb polskich - dodaje SG.

Z kolei w niedzielę (15.05) na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 27 cudzoziemców, m.in. obywateli Tunezji i Konga.

- Zdarzenia miały miejsce na odcinkach chronionych przez placówki: SG Czeremcha, SG Kuźnica, SG Mielnik, SG Płaska, SG Narewka i SG Dubicze Cerkiewne - przekazuje Straż Graniczna.

Cudzoziemcy, którzy w trakcie weekendu próbowali wedrzeć się na terytorium Polski pochodzili z wielu rejonów świata. Byli wśród nich obywatele Afganistanu, Tadżykistanu, Tunezji, Egiptu, Syrii, Algierii, Kuby, Bangladeszu, Konga, Erytrei i Ghany. W maju odnotowano już 586 prób przedostania się z Białorusi do Polski.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1745 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39