Przebudowa ulicy zakończona. Magistrat rozpoczyna kolejną inwestycję

2022.02.18 09:41
W Supraślu właśnie zakończyła się budowa jednej z ulic. Inwestycja warta ponad 1,2 mln zł pomoże rozładować ruch w często przeładowanej ul. 3 maja.
Przebudowa ulicy zakończona. Magistrat rozpoczyna kolejną inwestycję
Fot: UM Supraśl

Zakończyła się budowa przedłużenia ul. Ogrodowej w Supraślu, dzięki czemu mieszkańcy oraz turyści mogą korzystać z alternatywnej drogi na supraski rynek czy bulwary. To z kolei, szczególnie w sezonie letnim, rozładuje przeładowaną ul. 3 maja.

Przy powstałym odcinku ul. Ogrodowej mieszczą się miejsca postojowe (w tym poszerzenia jezdni dla autobusów) oraz parking rowerowy. Dzięki ścieżkom można także przejść bezpośrednio z Ogrodu Saskiego w stronę bulwarów i kąpieliska.

Inwestycja została dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju dróg kwotą 432 tys. zł. Całkowita wartość budowy drogi sięga ponad 1,2 mln zł.

- Nieopodal skrzyżowania nowo otwartej ul. Ogrodowej z ul. Konarskiego ma obecnie miejsce rewitalizacja Stadionu Miejskiego oraz budowa budynku klubowo-szatniowego. Widoczne są już fundamenty konstrukcji - przekazuje supraski magistrat.

Z inwestycji zadowolony jest radny Supraśla Dawid Sienkiewicz, który od dawna o to zabiegał.

- Długo oczekiwana modernizacja Stadionu Miejskiego w Supraślu ruszyła. Bardzo się cieszę, że w końcu będziemy mieli obiekt sportowy z prawdziwego zdarzenia. Przez trzy kadencje jako radny walczyłem o tę inwestycję. Na ten moment realizowany jest I i II etap, ale może znajdziemy źródło dofinansowania na realizację wszystkich etapów tej inwestycji – powiedział Dawid Sienkiewicz.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1241 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39