Przed Jagą dwa sparingi. Jeden zamknięty, drugi o charakterze charytatywnym

2022.07.06 09:24
Przed startem nowego sezonu Duma Podlasia rozegra jeszcze dwa mecze kontrolne. Żółto-Czerwoni zmierzą się z ukraińską FK Polissią Żytomierz i mającym swą siedzibę w tym samym kraju Ruchem Lwów.
Przed Jagą dwa sparingi. Jeden zamknięty, drugi o charakterze charytatywnym
Fot: Jagiellonia Białystok

1:0 z Wartą Poznań, 1:2 z Lechem Poznań i 2:0 z Chojniczanką Chojnice - tak przedstawiają się wyniki Jagiellonii osiągane podczas letnich sparingów. Choć zgrupowanie w Opalenicy dobiegło końca, to jednak nie oznacza to, że przed wznowieniem ligowych rozgrywek Dumy Podlasia nie zaliczy już żadnego starcia kontrolnego. Jak informuje Jakub Seweryn, testowy pojedynek Żółto-Czerwoni stoczą już w środę (6.07). Rywalem białostoczan będzie ukraiński II-ligowiec, czyli FK Polissia Żytomierz. Spotkanie rozegrane zostanie na stadionie miejskim w Białymstoku, ale będzie kompletnie zamknięte dla mediów i kibiców. To oznacza, że poznamy jedynie końcowy wynik potyczki i ewentualnie składy obu drużyn. Przebieg meczu? Ten pozostanie wielką niewiadomą.

Kolejny, już "normalny" sparing, Jagiellonia rozegra w sobotę (9.07). Tego dnia, na Stadionie Miejskim im Witolda Terleckiego w Grajewie, podopieczni Macieja Stolarczyka zmierzą się z ukraińskim ekstraklasowiczem - Ruchem Lwów. Spotkanie będzie miało charakter charytatywny. Całkowity dochód z imprezy zostanie przeznaczony na rzecz fundacji United 24, która jest inicjatywą prezydenta Ukrainy - Wołodymyra Zełenskiego. Wstęp na wydarzenie ma być możliwy jedynie poprzez zakup charytatywnych cegiełek, których jednostkowy koszt wyniesie 20 zł. Cegiełki, w formie opasek na rękę, będzie można kupić w kasie przed stadionem, która zostanie otwarta o godz. 11.00. Sparingowy pojedynek rozpocznie się o godz. 12.00.

Warto dodać, że na sobotę zaplanowane jest też spotkanie zawodników i sztabu trenerskiego z kibicami. Dojdzie ono do skutku na terenie Ośrodka Szkoleniowego Jagiellonii przy ul. Elewatorskiej 4 w Białymstoku o godz. 17.00. Organizatorzy zapowiadają rozstawienie grilla, ale jednocześnie należy zaznaczyć, że wstęp na przedsezonowe spotkanie będą mieli jedynie posiadacze karnetów.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1554 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39