Przed nami bezchmurny czwartek

2024.03.07 07:08
To będzie kolejny słoneczny, lecz chłodny dzień. Prognozy wskazują na to, że na białostockim niebie nie zobaczymy dziś ani jednej chmurki.
Przed nami bezchmurny czwartek
Fot: Pixabay

Czwartek będzie chłodny, lecz wyjątkowo słoneczny. Synoptycy zapowiadają, że białostockie niebo będzie dziś niemal całkowicie bezchmurne. Parasolki możemy więc śmiało pozostawić w naszych domach.

Ogólne warunki pogodowe

Termometry wskazywać będą maksymalnie 6°C za dnia i -6°C w nocy. Wartość temperatury odczuwalnej oszacowano na 4°C.

Zawieje subtelny, północno-wschodni wiatr. Prędkość jego porywów nie powinna przekraczać 25 km/h.

Stan wilgotności powietrza spadnie do 40 proc. Ciśnienie atmosferyczne wzrośnie do 1028 hPa. W Białymstoku panować będą korzystne warunki biometryczne.

Długość dnia i nocy

Wschód słońca mogliśmy dziś dostrzec już o godzinie 6:00. Na astronomiczne południe zaczekamy do godziny 11:38, a zachód słońca zapowiedziano na godzinę 17:17. Dzisiejszy dzień potrwa przez 11 godzin i 17 minut.

Księżyc zjawi się ponad naszym miastem o godzinie 05:20. Jego zachód przypada na godzinę 12:45. Noc z czwartku na piątek potrwa przez 12 godzin i 43 minuty.

Nietypowe święta i imieniny

Czwartek, 7 marca to 67. dzień bieżącego roku. Z kalendarza świąt nietypowych dowiemy się, że obchodzimy dziś Dzień Płatków Śniadaniowych.

Swoje imieniny świętują: Felicyta, Teresa, Tomasz, Bazyli, Efrem, Elpidia, Elpidiusz, Eubul, Eugeniusz, German, Morzysław, Nadmir, Paweł, Perpetua oraz Teofilakt.

Przysłowia na czwartek:

"Gdy w marcu topnieje, to na wiosnę mróz bieleje";
"Kiedy w marcu deszczu wiele, nieurodzaj zboża ściele";
"W marcu mgły, powódz za sto dni".


Cytat dnia:

"Warto robić to, co uważa się za słuszne, zmieniać się i iść do przodu nawet wbrew tym, którzy mówią, co jest kultowe, a co nie." - Agnieszka Chylińska

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

818 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39