Przed nami chłodna, ale słoneczna środa

2024.03.06 06:46
Zachmurzenie pokryje dziś mniej niż połowę białostockiego nieba. Będzie słonecznie, lecz dość zimno.
Przed nami chłodna, ale słoneczna środa
Fot: Zofia Kondraciuk

Zapowiedzi synoptyków wskazują na to, że do stolicy województwa podlaskiego nadciągnie dziś znaczne ochłodzenie. Nie musimy obawiać się jednak wystąpienia jakichkolwiek opadów atmosferycznych, ponieważ ciemne chmury opuszczą dziś nasze miasto.

Ogólne warunki pogodowe

Termometry wskazywać będą maksymalnie 5°C za dnia. Wartość temperatury odczuwalnej oszacowano na 0°C. W nocy ponownie może pojawić się przymrozek. Temperatura powietrza spadnie nawet do -6°C.

Z prędkością w porywach do 45 km/h zawieje dziś wschodni wiatr. Zachmurzenie pokryje maksymalnie 40 proc. powierzchni nieba.

Stan wilgotności powietrza spadnie do 54 proc. Ciśnienie atmosferyczne wzrośnie do 1026 hPa. W Białymstoku panować będą korzystne warunki biometryczne.

Długość dnia i nocy

Wschód słońca mogliśmy dziś dostrzec już o godzinie 6:02. Astronomiczne południe przypada na godzinę 11:38. Słońce zstąpi z widnokręgu o godzinie 17:15. Dzień trwać będzie przez 11 godzin i 13 minut.

Księżyc zjawi się ponad naszym miastem o godzinie 4:46. Pozostanie on widoczny do godziny 11:13. Noc ze środy na czwartek potrwa przez 12 godzin i 47 minut.
Nietypowe święta i imieniny

Środa, 6 marca to 66. dzień bieżącego roku. Zgodnie z kalendarzem świąt nietypowych obchodzimy dziś: Europejski Dzień Logopedy, Europejski Dzień Pamięci o Sprawiedliwych, Dzień Olimpijczyka oraz Dzień Czystego Stołu.

Swoje imieniny świętują: Róża, Wiktor, Agnieszka, Będzimysł, Cymbarka, Cyryl, Eugenia, Frydolin, Jordan, Jordana, Koleta oraz Konon.

Przysłowia na środę:
"Gdy w marcu grzmi, w maju śniegiem ćmi";
"W marcu kto siać nie zaczyna, dobra swego zapomina";
"Śnieg marcowy owocom niezdrowy".


Cytat dnia:

"Można dać bardzo dużo i serce zranić, a można bardzo malutko i serce rozradować, jakby skrzydła komuś do ramion przypiąć." - Stefan Wyszyński

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1872 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39