Przed nami chłodny i deszczowy weekend

2023.11.10 07:58
Chociaż piątek będzie jeszcze dość pogodny, w sobotę i niedzielę nad naszym miastem pojawią się ciemne chmury, które przyniosą opady deszczu. Będzie chłodno i pochmurnie.
Przed nami chłodny i deszczowy weekend
Fot: Pixabay

Piątek, 10 listopada

Synoptycy zapowiadają, że piątek w stolicy województwa podlaskiego będzie najbardziej pogodnym dniem tego weekendu. Temperatura odczuwalna wyniesie 7°C, a zachmurzenie będzie umiarkowane. To będzie jedyny bezdeszczowy dzień w przeciągu tego weekendu.

Termometry wskażą maksymalnie 9°C w ciągu dnia i 5°C w nocy.

Wiatr przybędzie do nas z południa, a prędkość jego porywów wyniesie maksymalnie 40 km/h. Ciśnienie atmosferyczne utrzymywać się będzie na poziomie 1009 hPa. Stan wilgotności powietrza wyniesie 65 proc. Panować będą korzystne warunki biometryczne.

Słońce wzeszło dziś o godzinie 6:42. Astronomiczne południe zapowiedziano na godzinę 11:11, a zachód słońca będziemy mogli podziwiać o godzinie 15:40. Dzisiejszy dzień trwać będzie przez 8 godzin i 58 minut. Księżyc pojawił się na horyzoncie równo o godzinie 3:00 i pozostanie widoczny aż do swojego zachodu, który przypada na godzinę 14:38. Noc z piątku na sobotę potrwa przez 15 godzin i 2 minuty.

Piątek, 10 listopada to 314. dzień bieżącego roku. Zgodnie z kalendarzem świąt nietypowych obchodzimy dziś: Dzień Młodzieży, Dzień Jeża oraz Światowy Dzień Nauki dla Pokoju i Rozwoju.

Swoje imieniny świętują: Lena, Leon, Andrzej, Anian, Demetriusz, Florencja, Just, Leona, Ludomir, Monitor, Nimfa, Probus, Stefan, Tryfena, Uniebog oraz Nela.

Przysłowie na piątek:

"Gdy łagodna jesień trzyma, będzie krótka, ostra zima"

Cytat dnia:

"Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności i daje więcej światła" - Archibald Joseph Cronin

Sobota, 11 listopada

Jak zapowiadają synoptycy, w sobotę nad naszym miastem zgromadzą się ciemne chmury, które zajmą prawie całą powierzchnię białostockiego nieba. Temperatura odczuwalna wyniesie w tym dniu 6°C. W ciągu dnia możemy spodziewać się opadów w deszczu w prognozowanej ilości 0,6 mm / 12h.

Termometry pokażą maksymalnie 7°C w ciągu dnia i 3°C w nocy.

W sobotę zawieje lekki, południowo-wschodni wiatr. Prędkość jego porywów nie powinna przekraczać 12. km/h. Ciśnienie atmosferyczne spadnie do 1000. hPa. Stan wilgotności powietrza wyniesie 80 proc, a biomet będzie niekorzystny.

Słońce pojawi się na widnokręgu o godzinie 6:44. Na astronomiczne południe zaczekamy do godziny 11:11, a zachód słońca zapowiedziano na godzinę 15:38. Dzień potrwa przez 8 godzin i 54 minuty. Księżyc wzejdzie o godzinie 4:15, a jego zachód przewidziano na godzinę 14:47. Noc z soboty na niedzielę trwać będzie przez 15 godzin i 6 minut.

Sobota, 11 listopada to 315. dzień bieżącego roku. Jeśli zajrzymy w tym dniu do kalendarza świąt nietypowych, odnajdziemy w nim następujące okazje do świętowania: Japoński Dzień Singli, Dzień Służby Cywilnej oraz Święto Orderu Virtuti Militari.

Imieniny obchodzić będą: Anastazja, Marcin, Alicja, Bartłomiej, Jan, Jozafat, Maciej, Maryna, Menas, Pafnucy, Prot, Sobieżyr, Spycisław oraz Teodor.

Przysłowia na sobotę:

"Gdy mróz na świętego Marcina, będzie tęga zima";
"Jeśli na Marcina sucho, to Gody (25.12) z pluchą";
"Na dzień świętego Marcina lepsza gęś, niźli zwierzyna".


Cytat dnia:

"Bo­wiem słuszność ma fi­lozof, który mówi, że gra­nica między szczęściem a me­lan­cho­lią nie grub­sza jest aniżeli os­trze noża." - Virginia Woolf

Niedziela, 12 listopada

Według zapowiedzi synoptyków, zakończenie weekendu w dalszym ciągu nie przyniesie nam poprawy pogody. Temperatura odczuwalna spadnie do zaledwie 3°C. W tym dniu także możemy spodziewać się opadów deszczu.

Termometry wskażą maksymalnie 6°C w ciągu dnia i 3°C w nocy.

Zawieje silniejszy, południowo-zachodni wiatr. Prędkość jego porywów może osiągać nawet 50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne utrzyma się na poziomie 1000. hPa. Stan wilgotności powietrza wyniesie 80 proc. Zachmurzenie pokryje 90 proc. powierzchni białostockiego nieba. Warunki biometryczne pozostaną niekorzystne.

Słońce wzejdzie o godzinie 6:46. Astronomiczne południe przypada na godzinę 11:11. Zachodu słońca możemy się spodziewać już o godzinie 15:37. Dzień trwać będzie przez 8 godzin i 51 minut. Księżyc pojawi się na na horyzoncie o godzinie 5:33, a jego zachód przewidziano na godzinę 14:59. Noc z niedzieli na poniedziałek potrwa przez 15 godzin i 9 minut.

Niedziela, 12 października, to 316. dzień bieżącego roku. Na ten dzień przypadają następujące nietypowe święta: Międzynarodowy Dzień Łamańców Językowych, Światowy Dzień Ergonomii, Światowy Dzień Zapalenia Płuc oraz Światowy Dzień Drwala.

Swoje imieniny świętować będą: Renata, Witold, Arsacjusz, Aureliusz, Cibor, Czcibor, Emilian, Gabriel, Jan, Jonasz, Jozafat, Kunibert, Nila, Nilus, Publiusz, Renat oraz Witolda.

Przysłowie na niedzielę:

"Witold w listopadzie grzmi, rolnik wiosną śni"

Cytat dnia:

"W każdym nor­malnym człowieku tkwi sza­leniec i próbu­je wy­dos­tać się na zewnątrz."- Terry Pratchett

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
840 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 CMG, Białystok
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39