Przed nami chłodny i deszczowy wtorek

2024.02.20 07:09
Prognozy wskazują na to, że wtorek będzie kolejnym chłodnym i mokrym dniem. Możemy się dziś także spodziewać sporego spadku ciśnienia atmosferycznego.
Przed nami chłodny i deszczowy wtorek
Fot: Pixabay

Wtorek nie przyniesie do stolicy województwa podlaskiego wyczekiwanych powiewów wiosny. Będzie chłodno, mokro i pochmurno. Ponadto, synoptycy zapowiadają na dziś obfite opady deszczu.

Ogólne warunki pogodowe

Termometry wskazywać będą maksymalnie 5°C za dnia i 2°C w nocy. Wartość temperatury odczuwalnej oszacowano na 1°C.

Wiatr przybędzie do nas z zachodu, a jego porywy mogą osiągać prędkość nawet do 50 km/h. Zachmurzenie pokryje całą powierzchnię białostockiego nieba.

W związku z prognozowanymi na dziś opadami deszczu, poziom wilgotności powietrza wzrośnie do 86 proc. Ciśnienie atmosferyczne spadnie do 1015 hPa. W naszym mieście wciąż panować będą niekorzystne warunki biometryczne.

Długość dnia i nocy

Wschód słońca mogliśmy dziś dostrzec o godzinie 6:36. Astronomiczne południe przypada na godzinę 11:41, a zachodu słońca możemy spodziewać się dopiero o godzinie 16:47. Dzień trwać będzie przez 10 godzin i 11 minut.

Księżyc zjawi się ponad naszymi głowami o godzinie 11:46. Jego zachód zapowiedziano na godzinę 5:26. Noc z wtorku na środę potrwa przez 13 godzin i 49 minut.

Nietypowe święta i imieniny

Wtorek, 20 lutego to 51. dzień bieżącego roku. Z kalendarza świąt nietypowych dowiemy się dziś o następujących okazjach do świętowania: Światowy Dzień Sprawiedliwości Społecznej, Międzynarodowy Dzień Palących Fajkę oraz Dzień Kajdanek.

Swoje imieniny obchodzą: Leon, Zenobiusz, Amata, Aulus, Eleuteria, Eleuteriusz, Eleutery, Elżbieta, Euchariusz, Euchary, Eustachiusz, Eustachy, Falkon, Franciszek, Hiacynta, Jan, Julia, Leona, Lubomir, Ludomił, Ludomiła, Ludomir, Nila, Nilus, Peleusz, Serapion, Siestrzewit, Sylwan, Ulryk oraz Walery.

Przysłowia na wtorek:

"Luty, gdy wiatrów i mrozów nie daje, sprowadzi rok słotny i nieurodzaje";
"Jak się luty ulituje, to się mróz pofolguje";
"Kiedy luty schodzi, człek po wodzie brodzi".


Cytat dnia:

"Na­wet człowiek sa­mot­ny nie mógłby się czuć sa­mot­nym bez tła, które tworzą in­ni ludzie" - Karol Irzykowski

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl
1728 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39