Przed nami ciepły, ale deszczowy weekend

2024.03.22 06:29
Pierwszy weekend wiosny przyniesie nam odrobinę słońca i dużo deszczu. Będzie dość ciepło, lecz wietrznie i mokro.
Przed nami ciepły, ale deszczowy weekend
Fot: Pixabay

Piątek, 22 marca

Na piątek synoptycy zapowiadają duże zachmurzenie i obfite opady deszczu. Pomimo wzrostu poziomu wilgotności powietrza i silnego wiatru będzie jednak dość ciepło.

Ogólne warunki pogodowe

Nasze termometry pokażą dziś maksymalnie 8°C za dnia i 6°C w nocy. Wartość temperatury odczuwalnej oszacowano na 6°C.

Wiatr przybędzie do naszego miasta z zachodu. Jego porywy będą osiągały prędkość nawet do 45 km/h. Zachmurzenie pokryje całą powierzchnię nieba.

Stan wilgotności powietrza utrzymywać się będzie na poziomie 66 proc. Ciśnienie atmosferyczne spadnie do 1015 hPa. Biomet będzie niekorzystny.

Sobota, 23 marca

Sobota będzie najcieplejszym dniem tego weekendu. Synoptycy zapowiadają jednak przelotne opady deszczu i znaczny spadek ciśnienia atmosferycznego.

Ogólne warunki pogodowe

Termometry wskazywać będą maksymalnie 11°C w ciągu dnia i zaledwie 1°C w nocy. Szacunkowa wartość temperatury odczuwalnej to 8°C.

W sobotę towarzyszyć nam będzie południowo-zachodni wiatr. Prędkość jego porywów nie powinna przekraczać 40 km/h. Zachmurzenie pokryje 98 proc. powierzchni nieba.

Stan wilgotności powietrza wzrośnie do 86 proc. Ciśnienie atmosferyczne spadnie do 1003 hPa. Warunki biometryczne pozostaną niekorzystne.

Niedziela, 24 marca

Na niedzielę zapowiedziano lekkie ochłodzenie. Ponad stolicą województwa podlaskiego ponownie zgromadzą się ciemne chmury. Możliwe są niewielkie opady deszczu.

Ogólne warunki pogodowe

Na termometrach zobaczymy maksymalnie 8°C w ciągu dnia i -2°C w nocy. Wartość temperatury odczuwalnej oszacowano na 4°C.

Zawieje dość silny, zachodni wiatr. Jego porywy będą osiągały prędkość do 45 km/h. Zachmurzenie pokryje 94 proc. powierzchni białostockiego nieba.

Stan wilgotności powietrza spadnie do 61 proc. Barometry wskażą ciśnienie atmosferyczne na poziomie 1001 hPa. Warunki biometryczne w dalszym ciągu będą niekorzystne.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl
904 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39